Slovensko čaká kvalifikačný dvojzápas: V nominácii viac hráčov, dokonca i Hamšík!

Pred približne dvomi rokmi ukončil reprezentačnú kariéru, na žiadosť trénera Calzonu však prijal ponuku objaviť sa na reprezentačnom zraze v Šamoríne pred duelmi proti Lichtenštajnsku a Islandu.

V nominácii sú hneď piati brankári a celkovo tridsať hráčov, okrem nich ďalších desať náhradníkov. Následne sa rozhodne, ktorí hráči budú nominovaní do zápasov, ktoré pre udržanie si reálnych postupových šancí na EURO 2024 musíme takmer bezpodmienečne vyhrať.

Kvalifikáciu sme zahájili trošku zahanbujúcou remízou 0:0 s Luxembursko, následne sme ale zdolali 2:0 silnú Bosnu. Najbližší zápas na Islande odohráme 17. júna, v Lichtenštajnsku následne 20. júna. Zraz sa uskutoční už od 5. do 9. júna. Ako sám Calzona poznamenal, urobia to tak viaceré reprezentácie.

Nominácia na zraz

V nominácii je okrem Hamšíka aj niekoľko ďalších skúsených hráčov ako Pekarík, Kucka, Dúbravka či Schranz, majster Holandska Hancko, no absentujú Škriniar či Weiss. Naopak, šancu ukazať sa dostanú napríklad GajdoŠ a Lavrinčík z Trenčína či dokonca Szolgai zo Šamorína, ktorý zaujal na MS U20.

1Brankári

Henrich Ravas (Widzew Lodž), Ľubomír Belko (MŠK Żilina), Richard Ludha (FK Železiarne Podbrezová), Marek Rodák (FC Fulham), Martin Dúbravka (Newcastle United)

Back