Slovensko po dráme na EURO: Toto však očakávalo len 12,7% z vás!

Slovenskí futbalisti sa vo štvrtok 12. novembra 2020 dodatočne vďaka play-off Ligy Národov kvalifikovali na EURO 2020, ktoré bolo vinou pandemickej situácie preložené až na rok 2021. Po nervy drásajúcom semifinále proti Írsku sa aj tentokrát šlo do predĺženia, Michal Ďuriš však svojou vydarenou strelou napokon krátko pred 120. minútou rozhodol a zabránil tak ďalšej lotérii z bieleho bodu.

Nemenej vydarený bol aj úvodný gól v podaní Juraja Kucku, ktorý mal byť, ako sa zdalo až do 87. minúty, postupový. Túto ilúziu nám však vzal menší nápor domáceho severoírskeho celku, z ktorého rezultoval trošku nešťastný vlastenec z kopačky hviezdneho stopéra Milana Škriniara. Napokon nás to našťastie nemusí mrzieť. Tento postup proti súperovi, ktorého s nami spájali viaceré priam neuveriteľné paralely, nám teda zaručuje druhú účasť na európskom šampionáte v rade, pričom už poznáme aj program našich zápasov na ňom.

Práve náš postup po predĺžení nebol až taký očakávaný, o čom svedčí aj fakt, že pre túto možnosť sa pred zápasom rozhodlo len 12,7% z vás, ktorí sa na našej stránke zapojili do ankety. Avšak, citeľná bola vaša viera v postup Slovenska, keďže naše víťazstvo v riadnom hracom čase očakávalo 57,9% z vás, po predĺžení spomínaných 12,7% a po pokutových kopoch 11,8%, čo činí v súčte 82,4%. Čo sa týka opačných možností, 13,3% tipovalo výhru S. Írska v normálnom hracom čase, 2,7% po predĺžení a 1,6% na pokutové kopy.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter