Slovensko rieši Ondreja Molnára: Zhrnuli sme 4 zarážajúce skutočnosti!

Celá športová verejnosť na Slovensku v ostatných hodinách rieši nepríjemný incident z florbalového turnaja študentov v Nitrianskom kraji. Ak by sa stal taký incident niekde inde alebo v inom zápase, nehovorilo by sa o tom. Avšak tento prípade je veľmi špecifický.

V drese nitrianskej strednej školy sa predstavili totižto aj dve mená, ktoré sú slovenskej verejnosti veľmi dobre známe. Tou prvou z nich je 18-ročný Adam Sýkora, ktorý Slovensko reprezentoval napríklad aj na seniorskych MS 2022 a v drafte do NHL bol voľbou NY Rangers v 2. kole. Druhou z nich je 17-ročný Ondrej Molnár, jediný neplnoletý hráč, ktorý v aktuálnom ročníku Extraligy strelil gól.

Obaja sa mali hlásiť už čoskoro aj na zraze slovenskej reprezentácie do 20 rokov, ktorá od 26. decembra bude bojovať v Kanade o juniorsku trofej. Zatiaľ, čo Sýkora bol pár sekúnd pred koncom nepríjemne faulovaný, Molnár bol tým, kto v konflikte jedného zo študentov školy zo Zlatých Moraviec trafil päsťou tak, že mu zlomil sánku a vybil niekoľko zubov.

Čo je na tom všetkom zarážajúce?
Nás zaujalo nasledovné kvarteto faktov:

1. Doteraz sa nikde neobjavili zábery, na ktorých by bol incident medzi reprezentantmi škôl natočený. Žijeme v roku 2022 a takéto zápasy sa často nahrávajú. Minimálne podstatné momenty. A hlavne, ak sa na palubovke (ľade, trávniku) objaví nejaká známejšia tvár.

2. Nerozvážnosť školy, ktorá riskovala zranenia dvoch hráčov A-tímu HK Nitra a zároveň reprezentantov Slovenska len pár dní pred zrazom.

3. Samotná nominácia Sýkoru a Molnára. Samozrejme, každá škola chce byť úspešná a mať vítazov športových, matematických, výtvarných, vedeckých, jazykových alebo akýchkoľvek súťaží. No v tomto prípade sa nám zdá byť až príliš “nerovné” nasadiť takýchto hráčov (najmä Sýkoru). Aby proti amatérom postavilo Športové gymnázium disponujúce nepochybne desiatkami nadaných chlapcov hráča draftovaného do NHL, je pomerne bizarné.

4. Samotný incident. Hráč ako Ondrej Molnár, ktorý bol nepochybne mnohonásobne lepší ako drvivá väčšina súperov, by sa rozhodne nemal nechať zatiahnuť do konfliktu v takomto turnaji. Mal by rozoznať rovnocenných súperov z Extraligy od nejakých amatérskych provokatérov, ktorí (údajne) incident iniciovali. Zápal do hry je jedna vec, no sebakontrola vec druhá. A takéto niečo je rozhodne cez čiaru a jeho kariére to zďaleka nepomôže. Môže ho to pripraviť o šampionát juniorov a možnosť sa predviesť skautom, ktorí budú všadeprítomní.

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram (1) (2)