Slovenskú repre na MS 20-ročných čaká o rok ťažká skupina. Máme sa obávať vypadnutia?

Slovensko na uplynulých MS do 20 rokov zvládlo kľúčový zápas s Lotyšskom, postúpilo do štvrťfinále a vyhlo sa tak bojom o záchranu. Podarí sa mladým slovenským hokejistom vyhnúť baráži aj o rok v americkom Buffale?

[sociallocker]Bohužiaľ, slovenská reprezentácia na MS do 20 rokov už pár rokov nechodí bojovať o tituly. Aj samotné vedenie tvrdí, že prioritou je záchrana v A kategórii. Tento rok, i keď po nie príliš presvedčivých výkonoch, naši hokejisti misiu splnili. Čo nás však čaká na MS do 20 rokov v roku 2018 v Buffale? Opäť narazíme na silné severoamerické celky USA a Kanadu. Ďalším súperom nám bude Fínsko, ktoré bude chcieť dokázať, že patrí do svetovej špičky a že tohtoročné fiasko bolo iba čisto náhodné. Skupinu doplní nováčik z Bieloruska.

Zloženie základných skupín na MS do 20 rokov v Buffale:

A-skupina: USA, Kanada, SR, Fínsko, Bielorusko

B-skupina: Rusko, Švédsko, Dánsko, Česko, Švajčiarsko

Vyzerá to tak, že kľúčovým bude duel s Bieloruskom, ostatných súperov môžeme v súčasnosti iba prekvapiť. Preto dúfajme, že Slovensko sa čo najskôr vráti do pozície, keď sa nemuselo báť nikoho a náš tím vzbudzoval maximálny rešpekt aj u mužstiev ako Kanada, USA či Rusko.

Zdroj|Foto: Facebook[/sociallocker]