“Slovenský” Neapol? Taliansky majster je pripravený kúpiť ďalšieho!

Marek Hamšík sa stal v Neapole ikonou. Keď odchádzal, ostával v kontakte s klubom a údajne to bol práve bývalý kapitán našej reprezentácie, kto poradil klubu, aby sa zameral na Lobotku.

Nech to bolo akokoľvek, faktom ostáva, že Stanislav Lobotka je skutočne hráčom Neapolu a práve sezóna 2022-23 mu vyšla zatiaľ najviac, veď patril medzi nastabilnejšie postavy v základnej zostave a podľa mnohých patril medzi najlepších stredopoliarov Serie A. Ocenila ho dokonca i renomovaná televízia ESPN.

Podľa Sky Sports by sa mohol pod Vezuv sťahovať po jedinom roku v Holandsku aj David Hancko. Náš stopér zažiaril v Eredivisie a po prestupe zo Sparty bol vyhlásený za najlepšieho obrancu súťaže. A netreba dodávať, že o hviezdy holandskej ligy býva vždy záujem aj v TOP kluboch v Taliansku, Anglicku či Španielsku.

Podľa dostupných informácií by sa mohol stať náhradou za iného “skokana”. Fantasticými výkonmi sa totižto v Neapole prezentovala predsezónna posila na post stopéra Kim Min-jae. O toho má eminentný záujem tak Manchester United, ako aj Newcastle United. Oba tieto kluby uvažujú o aktivovaní klauzuly, ktorá je údajne nastavená na 60 miliónov eur.

Zdroj: Calcionapoli | Foto: Instagram