SMUTNÁ VIZITKA: Slovensko je v TOMTO najhorším tímom šampionátu!

Ako iste viete, slovenskej futbalovej reprezentácii sa nepodarilo napodobniť úspech z ERUA 2016, keď postúpila zo skupiny do osemfinále. Pritom na úvod Slováci udolali Poľsko a strelili dva góly. Pritom práve ofenzíva mala byť našou slabinou. Na to sme pred štartom turnaja upozorňovali i my.

A práve po zápase s našim severným susedom sa zlé vízie naplnili dokonale. Už po našom debakli proti Španielom bolo avizované, že sme dva zápasy v rade nevystrelili na bránu súperov, a vlastne, na celom šampionáte sme priamo ohrozili svätyňu súperov len dvakrát.

V tomto ohľade sme úplne najhorším účastníkom EURA 2020, pretože nik nevystrelil na brány súperom menej krát ako my. Len tesne nás prekonali Fíni (3), pod 10 striel na bránu vyslali i Angličania (5), Rusi (6), Švédi (8) a Severní Macedónci (8).

Suverénne najhorší sme aj v podiely striel na bránu zo streleckých pokusov (len 8,33%). Avšak, čo sa týka celkového počtu streleckých pokusov, tu sme s počtom 24 obsadili behom skupinovej fázy 21. miesto, keď sme predstihli Fínsko, Anglicko a Maďarsko.

Zdroj: UEFA.com | Foto: Twitter, Facebook/Slovenský futbalový zväz