Snaha pomôcť rozdelila fanúšikov tenisu: Myslel to Djokovič vážne?

Minimálne do 7. júna sa určite tenisti nevrátia na kurty a rovnako tak sa po prvýkrát od 2. sv. vojny nebude hrať ani Wimbledon. Vynechané pre koronavírus boli už aj slávne americké turnaje série Masters v Indian Wells a Miami a celá hlavná antuková sezóna vrátane grandslamu French Open či veľkých turnajov v Ríme, Monte Carle či Madride. Problém je však údajne niekde inde.

Podľa Novaka Djokoviča, ktorý mal viesť dlhší rozhovor s ostatnými dvomi hráčmi veľkej tenisovej trojky (Rafaelom Nadalom a Rogerom Federerom), sú na tom oveľa horšie hráči z nižších miest v rebríčku. Veľká trojka sa vraj snažila hľadať riešenia, ako pomôcť rebríčkovo slabším tenistom a vedeniu mužskej tenisovej asociácie ATP mal navrhnúť, aby sa hráči elitnej stovky a taktiež organizátori veľkých turnajov zložili. Výťažok, ktorý chce Djokovič a spol. zaokrúhliť na 4 milióny dolárov má byť následne rozdelený hráčom na 201. – 700. mieste rebríčku ATP.

Myšlienka to síce bola na prvý pohľad pekná, no množstvo fanúšikov sa na sociálnych sieťach okamžite do návrhu obulo s riadnou dávkou nevôle. „Prečo by sa mal niekto povinne skladať? Ak chcú TOP tenisti pomôcť, nech to dajú z vlastného vrecka,“ znie názor viacerých fanúšikov, podľa ktorých je tento návrh absolútnym nezmyslom.

Poukazujú totižto najmä na to, že im trom, ktorí zarobili v kariére len tenisom celkovo viac ako 300 miliónov dolárov a ďalšie ohromné peniaze sa im sypú na účty z reklám, sa to hovorí ľahko. „Pre stého hráča môže byť darovanie pár tisícov citeľnejšie, ako pre nich pár milión,“ myslí si značná časť fanúšikov, keďže mnohí hráči z hranice 100. miesta zarobili v kariére menej ako milión dolárov (a to ešte pred zdanením). Taký Djokovič len za triumf na tohtoročnom Australian Open získal viac než dva milióny dolárov.

Svoj názor na finančné problémy tenistov vyjadril aj jeden z najlepších slovenských tenistov súčasnosti Andrej Martin a taktiež prekvapil tým, z čoho žijú rebríčkovo slabší tenisti.

[poll id=”368″]

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter