Šok nielen pre Liverpool: Van Dijk mimo až do konca sezóny?

Virgil van Dijk je nepostrádateľnou postavou Liverpoolu od januára 2018, keď ho klub získal zo Southamptonu. Napríklad v sezónach 2018/19 a 2019/20 nevynechal ani jediný duel Premier League, zatiaľ čo v Lige Majstrov len jediné z 21 vystúpení. Teraz ale prichádza tvrdá rana.

Hoalndský stopér musel byť v šlágri 5. kola Premier League na pôde Evertonu stiahnutý z hry už po 11 minútach hry. Mohla za to zrážka s brankárom Pickfordom, navyše podľa mnohých sa jednalo dokonca o faul na Van Dijka, po ktorom mala nasledovať jedenástka. Avšak, systém VAR rozhodol, že všetkému predchádzala ofsajdová situácia, a teda ostatné v tú chvíľu nebolo podstatné.

Čo však podstatné je? Určite pre Liverpool i pre holandskú reprezentáciu skutočnosť, že dobre stavaný obranca zamieril okamžite po zápase na vyšetrenia do nemocnice a prvotné výsledky sú kritické. Jedná sa pravdepodobne o vážne problémy s predným krížnym väzom v kolene, čo zvyčajne znamená viac ako polročnú vynútenú prestávku od športu. Aktuálne sa hovorí o tom, že by mohol byť mimo 7-8 mesiacov, a teda do júna 2021. V tom čase budú všetky klubové súťaže skončené a začne sa EURO 2020 (ak teda opäť nezasiahne do športu COVID, alebo iné udalosti). Väčšiu ranu azda LFC nemohlo dostať!

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter