Šok pre tenisový svet: Koronavírus udrel aj v tomto športe!

O koronavíre sa mnohým zrejme už aj sníva, keďže správy o jeho šírení na nás vyskakujú zo všetkých strán. Nie sme odborníkmi na túto problematiku a tak musíme veriť kompetentným, že krok, ktorý urobili, bol správny.

O čo sa jedná? Niekdajší špičkový nemecký tenista Tommy Haas, ktorý je dnes riaditeľom tenisového turnaja v Indian Wells pre médiá ohlásil, že podujatie sa pre tento oficiálne ruší. Hoci v súvislosti s USA sa tak výrazne o hrozbách zatiaľ nehovorí, po konzultáciách kompetentných zo strany ATP, predných predstaviteľov tohto podujatia a odborníkov z lekárskych kruhov mal byť aj tento prstížny turnaj (niekedy neoficiálne nazývaný aj ako piaty grandslam) v Kalifornii označený ako “príliš rizikový”. Ročne ho navštevuje niekoľko stoviek tisíc fanúšikov.

Indian Wells sa mal hrať od 9. do 23. marca, pričom hlavná fáza mala začať koncom tohto týždňa. Hlavnej fázy turnaja sa pravidelne zúčastňovalo až 96 hráčov, pričom 32 nasadených vstupovalo do hry až v 2. kole. Obhajcom u mužov bol Rakúšan Dominic Thiem, u žien Kanaďanka Bianca Andreescu.

kráľom turnajov na tvrdom povrchu je v ostatných rokoch Novak Djokovic

U mužov sa hráva pravidelne od roku 1974 a jeho rekordérmi sú 5-násobní víťazi Roger Federer a Novak Djokovič. U žien sa hráva od roku 1989 a žiadna hráčka ho nevyhrala viac než dvakrát. Medzi 2-násobnými šampiónkami je napríklad aj naša Daniela Hantuchová (2002 a 2007), Maria Šarapovová či Serena Williams.

Otáznik však pochopiteľne visí aj nad ďalším veľkým americkým turnajom v Miami, ktorý štartuje tradične bezprostredne po Indian Wells a ak sa situácia neupokojí, ohrozená môže byť dokonca celá antuková sezóna, keďže všetky veľké turnaje sa hrajú v bezprostrednej blízkosti európskeho “epicentra”. Najväčšie antukové turnaje, ktorým tradične vládne Rafael Nadal, sa hrávajú od apríla do júna a zahŕňajú Monte Carlo, Rím, Madrid a parížsky grandslam French Open.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitterr