ŠOK v Londýne: Chelsea má ponúkať N´Gola Kantého konkurencii!

Londýnska Chelsea už behom leta ukázala, že pod novým majiteľom môžeme od nej očakávať na prestupovom trhu veľké veci. Sterling či Fofana boli jasnými dôkazmi. Aktuálne má opäť zvyšovať svoj záujem o Declana Ricea z West Hamu.

Ten by mohol byť na dlhé roky istotou na poste defenzívneho stredopoliara, ktorú v minulosti zastával napríklad Michael Essien alebo v ostatných rokoch N´Golo Kanté. Francúzsky stredopoliar, ktorý sa stal miláčikom pre svoju skromnosť, no v neposlednom rade pre svoju neúnavnosť a futbalový um, je aktuálne zranený a začalo sa hovoriť o tom, že sezóna 2022-23 by mohla byť na Stamford Bridge preňho posledná .

Denník The Sun prišiel s tvrdením, že Kanté má byť ponúknutý Tottenhamu i Arsenalu, pričom 31-ročnému francúzskemu futbalistovi končí kontrakt v lete 2023. To znamená, že v januári ho môže niektorý z klubov získať celkom zadarmo s tým, že by ho posilnil až v júli.

Pre Chelsea, s ktorou vraj už nemá v pláne predĺžiť kontrakt, by to ale zrejme nebola tá najlepšia možnosť. 31-ročný Kanté má totižto stále ešte nezanedbateľnú hodnotu a hoci majiteľ Todd Boehly je bohatý a štedrý, nejakých 15-20 milińov by určite kase Chelsea prišlo vhod aj z hľadiska finančných pravidiel. Do hry o značku, akou Kanté je, by ale mohli vstúpiť aj mimolondýnske kluby, vrátane PSG, ktoré dokázalo uloviť zadarmo aj Messiho či Ramosa.

Zdroj: The Sun | Foto: Instagram/N´Golo Kanté