ŠOK V SHL: OUTSIDER ŠOKOVAL A PREDVIEDOL OBRAT SEZÓNY!

Od začiatku sezóny sa hovorí ako o jasnom favoritovi SHL, a teda, hlavnom kandidátovi na postup do Extraligy, o hokejistoch Žiliny. Tí vyhrali základnú časť a suverénne postúpili aj do semifinále. Ak im mal niekto zatopiť, mohla to byť Dubnica.

Dubnický Spartak po horšom vstupe do sezóny zabral a napokon obsadil 2. miesto, čo je najlepší výsledok klubu po reštarte seniorskeho hokeja v meste pred viac ako desaťročím. Klub, ktorý vychoval Demitru, Tatara či Baranku ale vo štvrťfinále narazil. A to tvrdo.

Jeho súperom bol Žiar nad Hronom, pre ktorý bolo aj štvrťfinále splnením úspechu. A na viac to pre tím zo stredného Slovenska nevyzeralo. Po tom, ako prehral dva zápasy v Dubnici, nestačil na favorita ani doma. Avšak po štyroch víťazstvách v rade sa zrodil postup “Indiánov”.

Obrat z 3:0 na 3:4 na zápasy je skutočne mimoriadnym počinom, ktorý sa vidí prinajlepšom raz za niekoľko rokov. A stalo sa to teda v tomto prípade. Mimochodom, aj posledný zápas bol mimoriadne napínavý, veď Dubnica, kde prišla najvyššia návšteva v aktuálnom ročníku (takmer 1500 divákov) dokázala v poslednej tretine vyrovnať z 1:3 na 3:3, aby o všetkom rozhodol 26-ročný odchovanec Banskej Bystrice Nicolas Gašpar. Preňho to bol štvrtý gól v play-off a trinásty v sezóne.

SÉRIA → Dubnica nad Váhom VS. Žiar nad Hronom 3:4 (2:1, 4:0, 1:0, 3:4, 3:4p, 2:3p, 3:4)

SEMIFINÁLOVÉ SÉRIE: Žilina vs. Žiar n/H, Humenné vs. Martin

ROZHODNITE AJ VY: KTO TVORÍ NAJLEPŠIU PÄŤKU SLOVENSKEJ HISTÓRIE?


Zdroj: Flashscore | Foto: Instagram