Šok z Mníchova: Známy veterán sa vracia z dôchodku, aby nahradil zraneného Neuera!

0
2

Pred pár dňami Bayern Mníchov zasiahla nepríjemná udalosť – Bavorom sa totiž zranila ich azda najväčšia opora. Brankár Manuel Neuer si obnovil zranenie chodidla, kvôli ktorému vynechal záver minulej sezóny.

Gólman, ktorý je mnohými odborníkmi považovaný za najlepšieho brankára sveta, bude trénerovi Carlovi Ancelottimu pravdepodobne chýbať až do začiatku nového roka. Bayern preto nenecháva nič na náhodu a kvôli posilneniu brankárskeho postu povolal 36-ročného veterána, ktorý už prakticky ukončil kariéru.

Tým nie je nikto iný ako Tom Starke, ktorý sa v tejto sezóne stal trénerom brankárov bavorského klubu do 19 rokov. Starke síce s tímom absolvoval ázijské turné a odohral na ňom jeden zápas, ten však bol vo všeobecnosti považovaný za jeho rozlúčku s aktívnou kariérou. Starke bol dopísaný na súpisku pre Ligu majstrov, no podľa slov Carla Ancelottiho bude až tretím brankárom. “Tom s nami bude, až dokým sa Manuel nevráti. Je našou treťou voľbou, Christian Früchtl je druhým brankárom. Neočakávame, že sa nám ďalší brankár zraní, avšak chceme byť pripravení na všetko a prestupové okno je do zimnej prestávky uzavreté,” ozrejmil povolanie Starkeho Ancelotti.

Tom Starke

Povolanie Starkeho prišlo tesne po tom, ako momentálna jednotka Bayernu Sven Ulreich predviedol podpriemerný výkon proti Wolfsburgu, čo napokon stálo mužstvo víťazstvo. Či si veterán Tom Starke na svoje konto pripíše nejaké hracie minúty, uvidíme v priebehu jesennej časti sezóny.

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter, Ontd-football.livejournal.com