ŠOKUJÚCA PRAVDA o repre? Buček prehovoril o svojom vyradení z tímu!

Pár hodín dozadu bola slovenská hokejová verejnosť oboznámená s konečnou nomináciou Slovansko na domáce Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. V nej sa na mierne počudovanie neocitol Samuel Buček, ktorého táto správa zaskočila tiež a rozhodol sa prehovoriť.

Útočník Nitry podal v príprave dobrý výkon najmä v zápase proti Českej republike, no potom ho tréneri preradili do nižšej formácie, kde nemal toľko priestoru aby vynikol. Zdalo sa, že práve vďaka nevýraznej hre v posledných dvoch prípravných zápasoch, sa ho tréneri rozhodli vyradiť z kádra pár hodín pred začiatkom turnaja. Samuel Buček v rozhovore pre SME poodhalil detaily toho, čo sa okolo neho skutočne počas prípravného obdobia dialo.

Buček pre SME šokujúco vyjadril v zmysle, že podobnú situáciu očakával hneď, ako sa dostavil na zraz: „Celé to bolo okolo mňa veľmi divné. Tréneri so mnou veľmi nekomunikovali, celé to bolo akoby pritiahnuté za vlasy.” Údajne už dopredu tušil, že bude z nominácie vyradený a koniec v tíme mu oznámil sám Miroslav Šatan: „Povedal len, že je tu pretlak hráčov. A to bolo asi tak všetko.”

https://www.youtube.com/watch?v=8kG0d88GKxM

20-ročný slovenský hokejista ďalej pokračoval tým, že by mu nerobilo problém nastupovať ani vo štvrtej lajne. Podľa jeho slov však s ním nikto ani len nekomunikoval o tom, aká by mala byť jeho pozícia v mužstve. Tiež sa mu nepáčilo ani to, že po prvom zápase s Čechmi už nedostal poriadnu šancu: „V príprave som odohral jeden poriadny prípravný zápas, ale odvtedy som na ľade vôbec poriadne nebol. Nie som Gretzky, aby som počas siedmych striedaní niečo vymyslel. Pochybujem, že aj jemu by sa podarilo niečo vymyslieť.”

Samuel Buček v závere interview pre SME prezradil aj to, že sa na jeho výkony malo prísť počas turnaja pozrieť veľa rôznych klubov: „Určite cítim sklamanie. Mohol som sa predstaviť na medzinárodnom fóre, posunúť sa niekam vyššie, možno dostať aj lepšie ponuky.” Už teraz sa však chystá na letný kemp NHL, ktorý absolvuje v drese Detroitu Red Wings. Všetci veríme, že sa mu podarí presadiť v najlepšej hokejovej lige sveta a do budúcna sa stane jednou z opôr slovenskej hokejovej reprezentácie.

Záverečná nominácia Slovenska na MS 2019

Zdroj: Sme.sk | Foto|Video: Instagram, YouTube