Šokujúca štatistika: Citizens, takto sa o titul NEHRÁ!

V priebehu januára sa zdalo, že Manchester City si pohodlne dokráča za obhajobou titulu v Premier League. Táto súťaž je však známa aj svojou nevyspytateľnosťou. Nikoho nemožno “odpísať”. A teraz všetko nahráva tomu, že obavy Citizens o trofej musia byť oprávnené.

Liverpool je poriadne na koni, vyhral už osem stretnutí v rade a na lídra sa dotiahli The Reds na rozdiel troch bodov. Zverenci Pepa Guardiolu chceli tento rozdiel zvýšiť v pondelok očakávanou výhrou na pôde Crystal Palace. V prvom dejstve tomu všetko nasvedčovalo, hoci skóre bolo 0:0. Avšak bilancie ako 74-percentné držanie lopty, 14:3 na strelecké pokusy či 4:0 na strely do priestoru medzi tromi žrďami hovorili jasnou rečou.

Fanúšikovia určite očakávali, že po zmene strán líder svoju prevahu potvrdí i gólovo. To sa ale nestalo. A nielen to. Veľmi šokujúco vyznela skutočnosť, že Cizizens nedokázali v druhom dejstve ani raz vystreliť na bránu. Aj na strelecké pokusy to bolo vyrovnané (4:4). Územná prevaha tak bola “zbytočná”, duel skončil 0:0 a Liverpool je tak definitívne späť v hre o titul. Stráca štyri body (66 vs 70), no má zápas dobru (28 vs 29).

Zdroj: Flashscore | Foto: Instagram/ManCity