Šokujúce či smutné: Týchto 5 legiend ukončilo kariéru príliš skoro!

Ibrahimovič hrá aj po štyridsiatke, Joaquín ako 41-ročný prepísal historický rekord La Ligy, Thiago Silva či Cristiano Ronaldo v 37 rokoch hrajú Premier League, Modrič je v 37 rokoch oporou Realu Madrid.

Týchto päť hráčov písalo históriu futbalu, dosahovali veľké úspechy, získavali trofeje, no zďaleka tak dlho nehrali. U niektorých to bolo skutočne nečakané, keď ohlásili svoj koniec.

Just Fontaine sa zapísal do histórie ako muž, ktorý na MS 1958 strelil 13 gólov. Na inom šampionáte sa nepredstavil. Pre opakované zranenia musel skončiť s futbalom už ako 28-ročný s úchvatnými streleckými bilanciami.

Veľkým prekvapením pre futbalový svet bolo, keď v roku 1987 ako 32-ročný dal zbohom kariére 3-násobný držiteľ Ballon d´Or Michel Platini. Najmä preto, že v rokoch 1982-1987, keď hral za Juventus, vynechal zo 150 ligových duelov len tri. Zranený prakticky nebýval.

To ikona Ajaxu a AC Milána Marco van Basten skončiť nechcel, no ako 31-ročný s tromi cenami Ballon d´or, sedemnástimi klubovými trofejami a zlatom z EURA 1988 pre zranenia musel skončiť. Žiaľ, svoj posledný zápas odohral ako 29-ročný, ďalšie dva roky sa o návrat pokúšal, no nešlo to.

Svet v roku 1997 opäť raz šokoval geniálny hráč, no rebel zároveň. Eric Cantona ešte v sezóne 1996-97 odohral za Manchester United 50 zápasov, čo bolo jeho kariérne maximum, po sezóne napriek mnohým ponukám rozhodol, že je čas ísť do dôchodku.

To trošku špecifický bol koniec supertalentu, ktorého futbalové umenie bolo možno nad úrovňou Pelého, no jeho životný štýl ho zničil. Alkohol a cigerity. Veľa alkoholu a cigariet. George Best bol hviezdou Manchestru United, získal aj Ballon d´Or. V roku 1974 ako 28-ročný pre svoje nešváry skončil. Resp. až do roku 1977 sa ešte pokúšal neustále vracať a striedal kluby po USA, Austrálii, Anglicku, Hong Hongu, Škótsku. No vždy to dopadlo rovnako. Neúspešne.

Zdroj: 90min | Foto: Twitter