ŠOKUJÚCE: Lietadlo Emiliana Salu pilotoval zadlžený inštalatér!

Prvý týždeň od zmiznutia lietadla, na ktorom bola čerstva posila Cardiffu City Emiliano Sala je za nami a trosky lietadla sa nepodarilo nájsť ani za tento dlhý čas. Vynárajú sa však iné šokujúce skutočnosti a to ohľadom pilota, ktorý pilotoval lietadlo.

28-ročnému argentínskemu útočníkovi vybavoval let futbalový agent Willie Mckay, ktorý ho dohadoval s pilotom Davidom Hendersonom a to na popud jeho syna Jacka Mckaya. Ten je futbalistom Cardiffu a mal túto možnosť navrhnúť svojmu novému spoluhráčovi Emilianovi Salovi.

Argentínčan si totiž chcel v Nantes vyzdvihnúť svoje veci a rozlúčiť sa so spoluhráčmi, pričom by rád stihol utorňajší tréning v Cardiffe. Všetky lety však boli obsadené a tak mu mal podať pomocnú ruku práve Jack. Ten sa však bráni, že cez otca kontaktovali spomínaného Davida Hendersona, s ktorým majú dlhoročne pozitívne skúsenosti, no nemali žiadny vplyv na výber lietadla ani pilota.

Nové prekvapujúce informácie sa totiž týkajú práve pilota. Lietadlo pilotoval 60-ročný David Ibbotson, o ktorom denník The Sun napísal, že je to inštalatér, ktorý nemal komerčnú licenciu, iba tú súkromnú. Navyše mal mať dlhy vo výške 18-tisíc libier. Na základe svojej licencie však nemohol lietať za finančnú odmenu a práve to začala vyšetrovať aj polícia.

Spomínaný pilot mal teda pracovať ako elektroinštalatér a privyrábať si aj hraním na diskotékach. Názory na jeho schopnosti sa u ľudí, ktorí ho poznali rozchádzajú. Niektorí vravia že bol skvelý a skúsený pilot, iní si zas myslia, že bol lepší inštalatér ako pilot. Čo stálo za príčinou havárie sa však stále nevie, nakoľko sa doteraz nenašli ani len trosky spomínaného lietadla. Nemožno teda za túto skutočnosť obviňovať pilota, avšak celá situácia sa týmto zistením ešte viac zamotáva.

Zdroj: Thesun.co.uk | Foto: Twitter