Šokujúce porovnanie: Severní Íri sú doslova kópiou Slovenska!

Slovenskú futbalovú reprezentáciu čaká vo štvrtok 12. novembra rozhodujúci duel o postup na EURO 2020. Našim súperom bude výber Severného Írska, ktoré v súčasnosti nemá vo svojom drese žiadnu väčšiu hviezdu svetového futbalu, a možno aj preto mnohí Slováci očakávajú náš triumf. Keďže sa hrá bez divákov, ani domáce prostredie nebude pre nášho súpera nejakou extra výhodou. Avšak, zdanie môže klamať, veď v ostatných rokoch je práve tento ostrovný výber akoby dôvernou kópiou našej reprezentácie.

Pozrite sa spoločne s nami na paralely, ktoré spájajú futbalové reprezentácie Slovenska a Severného Írska.

Postup na EURO 2016

Pred štyrmi rokmi sa obe tieto reprezentácie premiérovo kvalifikovali na európsky šampionát, a to dokonca priamo bez baráže, hoci podľa papierových predpokladov tomu tak byť nemalo. Slovensko bolo v kvalifikácii žrebované z 3. koša, Severné Írsko dokonca až z 5. koša. My sme získali 21 bodov, náš najbližší súper dokonca o jeden viac.

Účasť na EURO 2016

Obaja sme pri premiérovej účasti skončili v základnej skupine na 3. mieste a obom nám naše bodové zisky stačili na postup do osemfinále. My sme získali štyri body za bilanciu 1-1-1, Severným Írom stačila bilancia 1-0-2 a “nulové” skóre 2:2. Zároveň sa obom reprezentáciám stalo osudné osemfinále, my sme vypadli s Nemeckom, oni s Walesom.

Celková bilancia cyklu EURA 2016

Ak by sme sčítali kvalifikačné duely a tie z EURA, oba celky odohrali štrnásť duelov a získali po dvadsať päť bodov. Akurát my s bilanciou 7-4-3 a oni s 8-1-5. Čo sa týka celkového skóre, Slovensko ho malo +6, Severné Írsko +7.Liga Národov 2018/19

V premiérovom ročníku tejto súťaže hranej na jeseň 2018 sme boli obaja v B-divízii, obaja sme obsadili posledné 3. miesto v skupine a mali vypadnúť do C-divízie. Avšak po zásahu UEFA a reorganizácii divízií na 4-členné skupiny nás nechali opäť v Béčku.

Liga Národov 2020/21

Ani jedna z našich reprezentácií sa nepoučila a aktuálne po štyroch zápasoch to vyzerá tak, že predsa len do Céčka zostúpime. Tak oni, ako aj my, máme bilanciu 0-1-3.

Kvalifikácia o EURO 2020

Obe naše reprezentácie sa ocitli v 3. výkonnostnom koši a v skupinách obsadili 3. miesta so ziskom 13 bodov. Osud naše cesty tentokrát v dodatkovej baráži skrížil, pretože sme sa ocitli v rovnakej štvorici, z ktorej môže ísť na EURO len jeden tím. Prvý krok sme zvládli po penaltách s Írsko, Severné Írsko postúpilo rovnako po penaltách cez Bosnu.

Neskutočná vyrovnanosť a zhoda okolností, že si to teraz ideme rozdať, nemyslíte?

[poll id=”393″]

> Vyskúšajte si aj kvíz o slovenských reprezentantoch <

a

> Pozrite si možnú zostavu Slovenska na kľúčový duel <

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter