ŠOKUJÚCI prestup? Bombardér Serie A na ceste do Saudskej Arábie!

V dnešnej dobe sme si už akosi zvykli na to, že futbalové hviezdy a kvalitní hráči neukončujú svoje kariéry v nejakej top lige sveta. Čína, Emiráty, Katar a ďalšie arabské krajiny totiž lákajú mnohých ostrostrelcov na kráľovský plat. Tí len ťažko odolávajú.

Najnovším prírastkom do rodiny takýchto futbalistov by mohol byť Alejandro Gómez. Ten má už 32 rokov, no napriek tomu je jednou z najväčších opôr Atalanty Bergamo. V tomto klube pôsobí už 6 rokov a jeho posledné sezóny sú z hľadiska gólov a asistencií mimoriadne výživné. 7 gólov a 16 asistencií v sezóne 2019/20 hovorí za všetko. Nečudo, že šejkovia z arabského polostrova upreli svoj zrak na Gómeza.

Predstavitelia saudského klubu Al-Nassr ponúkajú Argentínčanovi dvojročný kontrakt s platom vo výške 6 miliónov eur za sezónu. Atalante by sa ušlo slušných 15 miliónov. Papu Goméz sa však ešte nerozhodol. Pomôcť by mu mohli šejkovia, ktorí dorazia do Talianska tento víkend. Útočník však nemá veľký dôvod opúšťať Bergamo, ak nerátame peniaze. Účasť v Lige Majstrov a šanca prekvapiť v Serie A by mohli byť silným argumentom preto, aby ostal.

papu gomez

Zdroj: Onefootball.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter