Šokujúci prestup?! Manchester Utd má záujem o MEGA hviezdu Bayernu!

Leto je vo futbale známe predovšetkým tým, že je to obdobie prestupov. Každý klub, ktorý nie je vo finančných problémoch sa chce pred nasledujúcou sezónou vhodne posilniť. Je to aj prípad Manchestru United, ktorý má údajne záujem o hviezdu Bayernu Mníchov.

Najväčší záujem majú však “Red Devils” o Jadona Sancha z Dortmundu, ktorý je však príliš drahý. BVB požadujú za svoj klenot až 100 miliónov eur, pričom Man Utd je ochotný zaplatiť len polovicu. A tak sa vedenie klubu rozhodlo poobzerať po lacnejšej náhrade. Tou by mohol byť Kingsley Coman.

24-ročný francúzsky krídelník bude mať v budúcej sezóne veľkú konkurenciu na svojom poste v podobe Leroya Saného a tak by mu takýto prestup možno aj prospel, i keď je otázne, či v Manchestri by mal pravidelné miesto v základe. Podľa denníka The Athletic sa už vraj aj rozbehli rokovania o prestupe, alebo prípadnom hosťovaní s povinnosťou nákupu.

Trhová hodnota francúzskeho rýchleho dribléra je momentálne na úrovni 40 miliónov eur, čo je teda oveľa výhodnejšou sumou ako cena za Sancha, ak by samozrejme žiadal Bayern minimum, čo asi nie je pravdepodobné. Otázne však je, či Premier League je tou správnou ligou pre Comana, ktorý sa vo svojej kariére veľmi trápi so svojimi zraneniami. Pre Manchester by však bol skvelou posilou, o tom niet pochýb.

kingsley coman

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter