Solskjær: Raz bude jednotkou v bráne Manchestru a Anglicka!

0
2

Mať talent a predvádzať svoje najlepšie výkony niekedy jednoducho nestačí. Ak váš domovský klub má v bráne takú hviezdu ako je David de Gea ťažko sa presadíte a lavičku za ním ohrievať určite nechcete. To je prípad anglického talentovaného brankára Deana Hendersona.

Posledné dve sezóny strávil 23-ročný gólman na hosťovaní v Sheffielde United, ktorému dopomohol k postupu do Premier League a s ktorým momentálne prekvapivo bojuje o miestenky v pohárovej Európe. O kvalitách Hendersona nemôže byť pochýb. Niekoľkokrát už predviedol svoju extratriedu a vytiahol parádny zákrok, o čom sa môžete presvedčiť vo videu v tomto článku. Ďalším faktorom, ktorý hovorí o kvalitách tohto gólmana je fakt, že v Premier League inkasoval v tejto sezóne len 25 gólov v 28 zápasoch, čo je druhé najlepšie číslo po defenzíve Liverpoolu, ktorá inkasovala o 4 góly menej.

O tom, že Henderson je nádejou do budúcnosti hovoril aj súčasný tréner Manchestru United Ole Gunnar Solskjær. “Dean urobil skvelé rozhodnutia v minulých rokoch a fantasticky sa vyvinul. Momentálne sa zaujímame o jeho budúcnosť, kde pôjde v budúcej sezóne. Stále však nie je rozhodnutý,” vyjadril záujem o tohto skvelého gólmana 47-ročný kouč “Červených diablov”.

“Táto sezóna bola pre neho perfektnou skúsenosťou. Urobil si veľkú priazeň u fanúšikov s jeho skvelými výkonmi a ukázal, že raz bude jednotkou v bráne Manchestru United aj anglickej reprezentácie,” dodal rodák z Kristiansundu. Dean Henderson si naozaj vypýtal pozornosť divákov Premier League a svojimi výkonmi dokazuje, že má obrovský potenciál. Nečudo, že ho Solskjær tak úpenlivo sleduje.

Zdroj: Independent.co.uk | Foto| Video: Twitter