Sotva prevzal Chelsea: Boehly sa podelil so svetom o “inováciu”!

Americký boháč Todd Boehly sa stal nástupcom Romana Abramoviča v Chelsea. Hoci k predaju klubu došlo len pred pár mesiacmi a Boehly sa ešte poriadne ani vo svojej novej pozícii neohrial, prišiel s nápadom, aký tu ešte nebol.

Po vzore “amerických športov” je presvedčený, že by malo vedenie Premier League uvažovať o tzv. Zápase hviezd, ktorý by sa mohol hrať napríklad formou “Sever proti Juhu”. Poukázal na to, že napríklad baseballovej MLB zarobil naposledy takýto duel, resp. dva dni súperenia, 200 miliónov dolárov.

Na jeho slová spomedzi známych tvárí zareagoval podľa Sky Sports ako prvý Jurgen Klopp. Manažér Liverpoolu odkázal americkému miliardárovi, že najskôr by mal nájsť termín v šibeničnom kalendári a až potom prichádzať s takýmto nápadom.

Niektorí fanúšikovia sú zase proti tomu, aby sa do all-star výberu dostávali bok po boku napríklad hráči londýnskych klubov alebo manchesterských klubov, keďže by to mohlo mať za následok zníženie vybičovanosti duelov v súťažných zápasoch. Predstava súperenia špičkových hráčov v rozličných disciplínach ale naopak znie pomerne lákavo.

Zdroj: Sky Sports | Foto: Twitter