Southgate si “ide svoje”: Týchto hráčov si dovolil zase vyškrtnúť!

Anglicko je krajinou, ktorá v roku 2018 získala “zemiakovú” medailu na MS v Rusku, v roku 2021 až vo finále po pokutových kopoch padla na EURE s Talianskom. Aktuálne ale zažíva istú krízu, v Lige národov nestrelila v piatich zápasoch ani jeden gól z hry a fanúšikovia volajú po konci nedávno ešte ospevovaného manažéra.

Gareth Southgate napriek tomu volí opäť taktiku ako pri nezdaroch. Najväčším prekvapením je neustále odsúvanie Trenta Alexandra Arnolda na lavičku či rovno na tribúnu, hoci dlhodobo je najcennejším krajným obrancom sveta a taktiež má vrámci Premire League takmer najviac vytvorených šancí a kraľuje ďalším ukazovateľom.

Okrem neho ale aj proti Nemecku postráda ďalšie zaujímavé tváre. Jarod Bowen z West Hamu je po Kaneovi druhým najproduktívnejším Angličanom v Premier League od začiatku minulej sezóny (lepší je len Harry Kane.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený zujuGP (@zujugp)

James Ward-Prowse je pre zmenu jedným z najkreatívnejších stredopoliarov súťaže a je v TOP 5 najlepšich strelcov v histórii Premier League z priamych kopov. A taktiež aj Fikayo Tomori, ktorý je oporou AC Milána, je prehliadaným na stopérskom poste. Iné krajiny by ich nosili na rukách, Gareth Southgate má na nich iný názor…

Zdroj: Givemesport | Foto: Instagram/Trentarnold66