Španielske médiá šokujú futbalový svet: FC Barcelona pred krachom?

Druhý najslávnejší španielsky futbalový klub a jeden z najobľúbenejších celkov sveta pred pár dňami prišiel o svojho prezident. Ako dobre vieme, Bartolomeu na svoj post po rušných mesiacoch rezignoval. Jeho dočasný nástupca avšak okamžite musí riešiť jeden z najväčších problémov v histórii FC Barcelony.

Carles Tusquets, ktorý je dočasným prezidentom klubu, odhalil skutočnosti, ktoré nie sú nijak príjemné. Podľa španielskeho denníka AS totižto klub potrebuje znížiť platy svojim zamestnancom minimálne o 30 percent, aby sa predišlo jeho skrachovaniu. To sa týka najmä hráčov A-tímu, keďže podľa niektorých zdrojov práve FC Barcelona utráca na nich vôbec najviac peňazí v celom futbalovom svete.

Najviac zarába pochopiteľne Messi, ktorý údajne berie až milión eur týždenne (aj keď niektoré zdroje uvádzajú sumy okolo 800 tisíc), no ani ďalšie zvučné mená sa nemajú na čo sťažovať. Griezmann má brať okolo 400 tisíc týždenne, cez 200-tisícovú hranicu sa dostávajú aj týždenné náklady na Busquetsa, Pjanića, de Jonga, Umtitiho, Dembélého či Piquého, zatiaľ čo v prípade Coutinha, Albu či Ter Stegena sa k tejto sume blížia.

Pred krízou vyvolanou koronavírusom dokázali príjmy tieto nadštandardné platy pokrývať, no teraz je situácia iná a jediným riešením má byť okamžité jednanie s hráčmi a ich právnikmi, pričom deadline termín je 5. november. Ako sa situácia napokon vyvinie? Na to si budeme musieť pár dní počkať.

lionel messi

Zdroj: As.com | Foto: Twitter