“Spasiteľ” Xavi? Táto skutočnosť je však priam zarážajúca!

0
2

Meno Xavi Hernández si asi každý fanúšik okamžite spojí s klubom FC Barcelona. 42-ročný niekdajší fenomenálny stredopoliar sa stal 6. novembra 2021 jej trénerom, vo funkcii nahradil Ronalda Koemana, iného bývalého hviezdneho Barcelončana.

Koeman behom svojej kariéry na lavičke Barcelony neraz čelil kritike, napokon uvoľnil Xavimu miesto po 14-mesačnom pôsobení, behom ktorého získal trofej z Copa del Rey. Xavi čoskoro bude na lavičke rok, trofej zatiaľ nezískal.

Každopádne, štatistici si nemohli nechať uniknúť po poslednom stretnutí Barcelony (prehra 3:1 s Realom Madrid) bilancovanie. Bol to totižto jubilejný 50. duel klubu pod vedením Xaviho.

A výsledok jeho doterajšieho pôsobenia? Mnohí v Xavim vidia spasiteľa. Realita je ale taká, že má zatiaľ na lavičke bilanciu 28-11-11, a teda, 56-percentný podiel výhier. A to je najnižšie číslo zo všetkých trénerov, ktorí od roku 2000 viedli Barcu v minimálne 50 stretnutiach.

Napríklad Koeman ho mal na úrovni 58,21%. Dokonca Quique Setién, ktorý skončil na lavičke len po 25 dueloch, vyhral 64% zápasov. Zaujímavé. Taký Pep Guardiola, ktorý dostal klub na absolútny vrchol a doslova zmenil svet futbalu, vyhral 179 z 247 stretnutí, mal teda viac ako 72-percentný podiel výhier.

Real ovládol El Clásico: Pozrite si kľúčové okamihy zápasu! (VIDEO)

Zdroj: Givemesport | Foto: Instagram/Xavi