Späť na vrchole? Takto môže vyzerať zostava “United” už čoskoro!

Manchester United bol celé roky na absolútnom vrchole anglického futbalu, čo sa však zmenilo po odchode Alexa Fergusona a s tým spojenou hráčskou obmenou. Ani viaceré drahé nákupy nepriniesli od odchodu legendárneho Škóta najúspešnejšiemu celku histórie Premier League ďalší titul. Zmení sa to?

V súčasnosti si pocty z označenia “TOP klub v Anglicku” môžu užívať fanúšikovia Liverpoolu, zatiaľ čo v predošlých sezónach sa javil nezastaviteľným dojmom Manchester City. Nadišiel ale čas k návratu “červených diabov” na trón? Bolo by to celkom reálne, ak by sa potvrdili tri špekulácie.

Za prvé, hovorí sa o tom, že Paul Pogba je opäť zapálený pre Manchester United a po polročnom výpadku spôsobenom zraneniami (či dokonca údajnou nevôľou pokračovať v klube) by mohol byť byť herne späť. A ak by sa dostal do pohody, netreba pripomínať, akým postrachom pre súperov by mohol byť.

Za druhé a za tretie sa jedná o dva prestupy, teda zatiaľ skôr špekulácie. Ak by sa však potvrdili, minimálne v Anglicku by získal klub milióny nových fanúšikov. S možným prestupom do klubu sú totižto spájané dve domáce hviezdy – Jadon Sancho a Harry Kane! Sancho v súčasnosti žiari v bundesligovom Dortmunde, zatiaľ čo Kane sa trošku trápi a navyše aktuálne už štvrtým mesiacom laboruje so zranením. Kľúčovým podnetom k možnému prestupu kanoniera Tottenhamu je jeho nedávne vyhlásenie a taktiež slová prezidenta klubu Daniela Levyho.

Samozrejme, oba tieto prestupy by patrili medzi vôbec najdrahšie v histórii futbalu a je otázne, ako na tom finančne budú jednotlivé celky (a najmä Man Utd) po súčasnej globálnej kríze vyvolanej koronavírusom. Ak by sa ale všetky spomínané predpoklady naplnili, takto by mohla vyzerať zostava Manchestru United napríklad už na jeseň 2020, čo by znamenalo, že mladý a obdivovaný ofenzívny trojlístok anglickej reprezentácie by sa rovnal ofenzívnemu trojlístku Red Devils!

Foto: Twitter, CHosen11.com