SPEČATENÉ: Inter opúšťa ďalší hráč. Bude hrať v zaujímavom klube.

Po tom, čo Ivan Perišić odišiel z talianskeho klubu do Bayernu Mníchov na ročné hosťovanie, dnes oficiálne opustil družinu Antonia Conteho ďalší hráč. Portugalčan João Mário odchádza na ročné hosťovanie.

O odchode 26-ročného záložníka z klubu “Nerazzurri” sa hovorilo od začiatku letného prestupového obdobia. Predovšetkým sa spomínali kluby z Premier League ako Leicester, Everton alebo West Ham a objavili sa aj špekulácie o záujme niektorých čínskych klubov. Lenže João Mário neprestúpil ani do Premier League a neodíde ani do Číny. Trochu prekvapivo si vybral Rusko.

Lokomotív Moskva získal Portugalčana do svojich radov na sezónne hosťovanie s následnou možnosťou kúpy po ukončení pôžičky. V klube sa stretne s ďalším kvalitným záložníkom, Poliakom Grzegorzom Krychowiakom, ktorý prestúpil do Moskvy z PSG. “Som naozaj šťastný, že sa môžem pripojiť k Lokomotivu. Viem, že to je veľký klub so skúsenými hráčmi,” povedal João Mário pre oficiálny klubový web. Dôležitú rolu v rozhodnutí rodáka z Porta hral aj fakt, že Lokomotiv sa predstaví v tohtosezónnej edícií najlepšej klubovej súťaže Európy – Lige Majstrov UEFA, kde bude chcieť svojimi výkonmi dopomôcť Lokomotívu k postupu zo skupiny.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter