Špekulácie sa naplnili: Ďalší reprezentant SR mení svoje pôsobisko!

V posledných dňoch akoby sa roztrhlo vrece s prestupmi našich futbalistov. Všetko to odštartoval Hancko, ktorý natrvalo prestúpil do Sparty, aby sa novú súťaž rozhodol vyskúšať aj Marek Hamšík. Teraz je potvrdený tretí prestup behom pár dní.

Tentokrát bude meniť dres 27-ročný útočník Ivan Schranz. Po tom, ako v ostatných rokoch pôsobil v Dukle Praha, Českých Budějoviciach a naposledy v Jablonci (v sezóne 2020/21 zaznamenal 13 gólov a stal na 4. najlepším strelcom súťaže), po ňom siahla majstrovská Slavia, ktorá má v sezóne 2021/22 istotu európskych pohárov.

Slavia bude začínať v 3. predkole Ligy Majstrov a ak prejde cez dvoch súperov, zahrá si jej skupinovú fázu. Ak zvládne aspoň jedno predkolo, poputuje do Európskej ligy a ak by prehrala obe, mierila by do Konferenčnej ligy. Schranzova cena sa má aktuálne pohybovať na úrovni 1 milióna eur, podľa informácií portálu Transfermarkt ho ale Slavia získala len za 150 tisíc eur, avšak do Jablonca poslala za slovenského útočníka i hráčske náhrady. A teda, naplnili sa údajné informácie z polovice mája, kedy sa Ivanovo meno začalo so Slaviou spájať.

ivan schranz

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter