Spomeniete si naňho? Takto neslávne dopadla “budúca hviezda Realu”!

Mal byť budúcnosťou futbalu, no svoj potenciál ani zďaleka nevyužil naplno. Až päť sezón bol kmeňovým hráčom Realu Madrid, no namiesto veľkej kariéry sa stal z neho “tulák” a nechcený hráč. Pamätáte si ešte naňho?

Reč je o 32-ročnom niekdajšom talente holandského futbalu Roystonovi Drenthem. Už ako 18-ročný debutoval v drese slávneho Feyenoordu Rotherdam a lete 2007 ako čerstvý dvadsiatnik prestúpil za 13 miliónov eur do Realu Madrid. Pre lepšiu predstavu, dnes by bol ekvivalent vtedajšej prestupovej čiastky cca 40-50 miliónov eur.

Drenthe na poste ofenzívne ladeného ľavého obrancu, ktorý mohol byť použitý aj ako krajný záložník, odohral v prvej sezóne 26 duelov, v tej ďalšej o dva viac. Ešte v sezóne 2009/10, keď v klube začínal Cristiano Ronaldo, videli sme ho na v drese “bieleho baletu” 11 krát a dokonca debutoval v holandskej reprezentácii.

Čo sa však stalo po roku 2010? Najskôr hosťoval v klube Hercúles a následne v Evertone, kde zažil poslednú lepšiu sezónu. Následne zažil fiasko v ruskom celku Spartak Vladikavkaz a šťastie skúšal v druhej anglickej lige a dokonca v Spojených arabských emirátoch. V roku 2018 sa vrátil na trávniky a dostal šancu doma v Holandsku, keď pôsobil v Sparte Rotherdam. Dnes hrá za klub Kozakken Boys v 3. holandskej lige.

Drentheho si možno pamätáte aj vďaka jemu typickým “dredom” alebo kvôli hre FIFA, kde mal vo verziách FIFA08 – FIFA10 hodnotenia blížiace sa k “80” a potenciál mal až na úrovni “85”, pričom vynikal najmä v rýchlosti. 

Zdroj: Marca.com, Fifaindex.com | Foto: Twitter