Spomienka: Ktorí hráči boli pri našom striebre na MS 2012?

Už o pár dní odštartujú vo Fínsku ďalšie MS v hokeji, na ktorých sa pokúsi naša reprezentácia získať prvú medailu po desiatich rokoch, ak teda nepočítame úspech zo ZOH v Pekingu. Zhodou okolností, aj vtedy sa hralo vo Fínsku (jedna skupina a dva štvrťfinálové zápasy i vo Švédsku).

Avšak, naša vtedajšia a dnešná zostava bude mať jedného jediného spoločného menovateľa. Vtedy Tomáš Tatar ako 21-ročný debutoval, dnes bude našou najväčšou ofenzívnou zbraňou. Teda, aspoň v to pevne veríme, že nie náhodou je dlhodobo náš najproduktívnejší hráč v NHL. Vtedy si pripísal bilanciu 2+3 v 10 dueloch.

Ktorí hráči boli vtedy hviezdami nášho výberu, ktorý viedol český tréner Vladimír Vůjtek? Rolu kapitána plnil Zdeno Chára, asistentmi boli Miroslav Šatan a Michal Handzuš- Najlepším strelcom bol 5-gólový Tomáš Kopecký, produktivitu ovládol 9-bodový obranca Andrej Sekera, sekundoval mu s 8 bodmi Branko Radivojevič.

Medzi ďalšie veľké opory patrili Milan Bartovič, Libor Hudáček či Dominik Graňák, brankárskou jednotkou bol Ján Laco, dvojkou Peter Hamerlík. Táto zostava si pripísala v skupine 15 bodov, ktoré stačili, paradoxne, len na 4. miesto, no následne sme vyradili tak Kanadu, ako aj Česko. Vo finále sme od 2. minúty viedli po góle Zdena Cháru, ktorý sa presadil aj v 50. minúte. Avšak, Rusi medzitým strelili 5 gólov a v závere šiesty. Po výsledku 2:6 sme tak získali druhé striebro v ére samostatnosti.

Celý finálový zápas

Zdroj: Wikipedia | Foto | Video: YouTube/JJHF