SPOMÍNATE NA ICH TITUL? HODNOTENIA HRÁČOV LEICESTRU VO FIFE 16!

V sezóne 2015-16 sa udiala zrejme najväčšia futbalová senzácia histórie. Leicester dokázal po tom, ako sa ledva zachránil na jar 2015 v Premier League, ďalšiu sezónu vyhrať. Bookmakeri ho pritom pasovali medzi možných kandidátov na zostup.

Leicestru však v sezóne 2015-16 vyšlo úplne všetko. Keďže na iných frontoch sa príliš zverenci Claudia Ranieriho neunavili, mohli sa plne sústrediť len na Premier League a ísť od zápasu k zápasu. Väčšinu zápasov odohral klub v takmer identickej zostave, ktorá si dokonale sadla.

Navyše, všetky veľkokluby boli v prestavbách. Napokon teda Líšky vyhrávali zápas za zápasom, často aj s dávkou šťastia 1:0. Každopádne, získali najviac bodov a zaslúžene sa radovali z historického a dodnes jediného titulu v najvyššej anglickej súťaži.

Hviezdami tímu boli kanonier Jamie Vardy, krídelník či krajný záložník Riyad Mahrez, neúnavný bojovník N´Golo Kanté či brankár Kasper Schmeichel. Avšak rozhodne to neboli v tej dobe veľké mená. Vo FIFE 16, ktorá teda vyšla v septembri 2015, teda začiatkom sezóny 2015-16, nemal ani jeden hráč Leicestru hodnotenie nad 80.

Takýto tím rozhodne nemal mať šancu na to, aby sa umiestnil v hornej polovici tabuľku, nehovoriac o TOP 4 či rovno titule. Vo futbale je však možné čokoľvek a toto bolo jasný dôkaz.

ZÁKLADNÁ ZOSTAVA LEICESTRU
V SEZÓNE 2015-16

+ HODNOTENIA V HRE FIFA 16

Zdroj: Fifaindex | Foto: Twitter, Chosen11