Športový východ sa prebúdza: Odštartovali to Michalovce, teraz…!

Hoci sú Michalovce u nás aktuálne “až” štrnástym najľudnatejším mestom, patria do “vyvolenej” štvorice miest, ktoré majú svojho zástupcu v najvyššej mužskej futbalovej i hokejovej súťaži. Okrem nich sú to len Bratislava, Trenčín a Liptovský Mikuláš.

Teraz ale musia mať veľkú radosť aj fanúšikovia športu v Humennom. S 32 tisíc obyvateľmi tretie najľudnatejšie mesto Prešovského kraja totižto zažíva v úvode sezóny 2021/22 v najpopulárnejších mužských športoch veľké úspechy.

Hokejový klub HC 19 Humenné po 10. kole kraľuje Slovenskej hokejovej lige (2. najvyššia súťaž) s bilanciou 7-2-0-1, keď jedinú prehru utrpelo so Skalicou a drží sa aj pred favoritmi súťaže zo Žiliny a Topoľčian.

Ešte väčším prekvapením je ale zrejme počínanie futbalistov FK Humenné. Tí uplynulú “polovičnú” sezónu valcovali 3. ligu východ (14-1-0, skóre 53:9) a skvelú výkonnosť si preniesli aj do profesionálnej 2. ligy.

Po trinástich odohratých dueloch majú bilanciu 9-3-1 (prehrali len v Dubnici), inkasovali iba päťkrát a aktuálne sú druhí za favorizovanou Duklou Banská Bystrica. Držia si tak barážovú priečku. Euforické obdobie!

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Facebook/HC 19 Humenné – oficiálna stránka/ Facebook/FK Humenné