Stále sú bez klubu: TOTO je TOP25 najzaujímavejších voľných hráčov!

30. júna vždy končia zmluvy tisícom futbalistov, ktorí si následne hľadajú zamestnávateľov. Mnohí sa hneď od 1. júla stanú hráčmi nových klubov, iným trvá o niečo dlhšie, kým si nájdu nového zamestnávateľa. Ktoré známe mená zo svetových trávnikov sú aj po troch júlových týždňoch stále voľné? Len dodáme, že údaje čerpáme z oficiálneho zdroja – Transfermarkt.com.

Tým najzvučnejším menom je stále Lionel Messi, hoci mnohé médiá už písali, že v Barcelone pokračuje. To je síce takmer isté, ale nie 100%-né. 34-ročná argentínska superstar naozaj stále figuruje ako “voľný agent”. Čo ale ďalšie zvučné postavy?

Jedným z nich je 32-ročný bývalý stopér Bayernu Jérôme Boateng, podobne tak ďalší strední obrancovia, a síce 34-ročný David Luiz, 29-ročný Nikola Maksimović či 31-ročný Mamadou Sakho. Z krajných obrancov 30-ročný Patrick van Aanholt, 29-ročný Ezgjan Alioski či čerstvý tridsiatnik Nathaniel Clyne. Voľný je aj náš Martin Škrtel.

Spomedzi stredopoliarov stoja za zmienku Brazílčan Alex Teixeira, uruguajský reprezentant Gastón Ramirez, Jack Wilshere či niekdajšia veľká nádej Nabil Bentaleb, za ktorého pred štyrmi rokmi zaplatilo Schalke Tottenhamu 19 miliónov eur.

O veľmi zaujímavé mená nie je núdza ani medzi ofenzívnymi hráčmi. Nielen už spomínaný Messi, ale aj Hatem Ben Arfa, búrlivák Diego Costa, černohorská legenda Stevan Jovetić, legendárny Carlos Tévez, anglický rýchlik Aaron Lennon, ghanský André Ayew, už 38-ročná niekdajšia superstar svetového futbalu Franck Ribéry alebo japonská osobnosť Shinhi Okazaki, známy aj z majstrovskej sezóny Leicestru.

A čo brankári? Aj tu medzi neangažovanými menami prevažuje skúsenosť. Najhodnotnejším spomedzi nich 29-ročný Paulo Gazzaniga, o ktorom sa ešte pred necelými dvomi rokmi hovorilo ako o buducej jednotke Tottenhamu. Okrem neho sú voľnými viacerí známi tridsiatnici ako napr. Talian Salvatore Sirigu, argentínsky Serio Romero známy z Manchestru United alebo už 38-ročný Antonio Mirante s viac než 30 tisíc odchytanými minútami v Serie A.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter