Stalo sa nemožné: Ibrahimovič končí kariéru už ako 41-ročný!

Neraz vyhlásil, že chce hrať kľudne do päťdesiatky a mal v pláne hrávať ešte aj doma vo Švédsku. Žiaľ, vek nezastaví ani ikonický švédsky kanonier, ktorý už v ostatných mesiacoch takmer nehrával.

Len od januára 2022 bol oficiálne “maródom” cca 350 z 520 dní. Naposledy sa dostal na listinu zranených koncom apríla s poraneným lýtkom.

Autor 62 gólov v 122 dueloch za Švédsko je v tomto ohľade rekordérom.

Jeho klubová kariéra bola nemenej výnimočná, veď sa dokázal presadiť v mnohých veľkokluboch. Vyrastal v drese Malmo, do povedomia sa dostal v Ajaxe a behom kariéry hral za Inter i AC Miáno, Juventus, PSG, Manchester United, FC Barcelonu a v rokoch 2018-2019 strávil dve sezóny v americkej MLS ako hráč LA Galaxy. Z TOP líg nehral len v Nemecku.

Od januára 2020 bol hráčom AC Milána, za ktoré hrával už aj pred viac ako desaťročím a v sezóne 2021-22 mu pomohol k ligovému titulu, prvému od roku 2011.

Celkovo na profesionálnej úrovni zaznamenal veľmi slušných 573 gólov v 988 zápasoch, pridal aj 229 asistencií.

Stal sa majstrom Holandska, Talianska, Španielska i Francúzska, dovedna oslávil dvanásť ligových titulov a dovedna tridsať jedna klubových trofejí. Trhlinou v jeho kariére je skutočnosť, že nikdy nezodvihol trofej pre víťaza Ligy majstrov a nikdy si nezahral ani jej finále. Avšak s Man Utd vyhral Európsku ligu.

Naposledy sa v súťažnom ligovom zápase predstavil 18. marca na pôde Udinese, keď aj strelil svoj posledný gól pri prehre 3:1. Bol to jediný duel, keď bol v základnej zostave. V sezóne 2022-23 odohral iba štyri duely a cca 150 minút. Svoju derniéru ale zaznamenal 24. marca v kvalifikačnom dueli Švédska proti Belgicku (0:3), keď naskočil na poslednú dvadsaťminútovku.

Budeš nám na trávnikoch chýbať, Zlatan!

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram 1,2