Šťastie v nešťastí: Postupová matematika Slovanu vyzerá TAKTO!

Bratislavský Slovan pred týždňom prekvapil švajčiarsky Bazilej a vyhral na jeho pôde 2:0. Na víťazné ťaženie takmer nadviazal aj doma, keď vďaka trom gólom behom pár minút otočil vývoj duelu. No, napokon si po remíze 3:3 súperi body rozdelili.

Vhod však Slovanu prišiel druhý výsledok 4. kola v jeho skupine, keďže Žalgaris vyhral s Pjunikom 2:1 po polčase 2:0. Všetky tímy v skupine sú tak v troch bodoch a hoci je Slovan v tabuľke tretí, všetko má vo svojich rukách. Áno, to by mal aj v prípade triumfu Pjuniku, no takto sa mu otvárajú viaceré alternatívy na postup.

Aktuálne body po 4. kole

Bazilej 7
Pjunik 6
Slovan 5
Žalgaris 4

Záverečné duely skupiny

Bazilej – Žalgiris
Slovan  – Pjunik
Žalgiris – Slovan
Pjunik – Bazilej

Postupové možnosti Slovanu

Ak vyhrá Slovan oba svoje zápasy, má istotu postupu, na víťazstvo v skupine (a automatický postup do osemfinále bez šestnásťfinálového dvojzápasu) sa však v tomto prípade bude musieť spoľahnúť na aspoň jednu bodovú stratu Bazileju.

Istotu postupu bude mať aj v prípade, ak doma zdolá Pjunik o minimálne tri góly a následne remizuje so Žalgarisom.

V prípadoch, že Slovan bude mať z posledných dvoch zápasovh buď bilanciu 1-0-1 alebo 1-1-0 (pričom vyhrá s Pjunikom maximálne o dva góly), postup nie je len v jeho rukách.

Ak Slovan nevyhrá ani jeden z posledných dvoch duelov, určite nepostúpi. Ani dve remízy v žiadnej z možností na postup stačiť nebudú.

Po zmene strán prišla snová 5-minútovka: Slovan to však zbabral! (VIDEO)

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram/ŠK Slovan Bratislava