Šťastie v nešťastí: “Potopili” nás Švajčiari, ďakovať môžeme Fínsku!

Prvá a jediná bodová strata Švajčiarov v základnej skupine nás vyšla draho. Jej vinou si nezahráme štvrťfinále proti USA a našim hráčom skončil šampionát i sezóna. I tak ale môžeme hovoriť o tom, že sa na nás usmialo šťastie.

Slovensko síce obsadilo nepostupové 5. miesto, no v celkovom rebríčku MS 2023 sme skončili na 9. mieste. V túto chvíľu musíme dodať, že kľúčovom. Prečo?

Pretože ak by sme skončili na 10. mieste, v túto chvíľu by sme neboli 15 bodov pred Nemeckom v rebríčku IIHF, ale o 5 bodov za nimi. Práve vďaka tomu v túto chvíľu držíme olympijskú miestenku pre turnaj v roku 2026 vo svojich rukach a ak nás (ako sme písali) “nepotopia Švajčiari druhýkrát”, môžeme aspoň čiastočne oslavovať.

V tom nám pomohli v poslednom zápase skupiny A Fíni, pretože v zápase, v ktorom im o nič nešlo, lebo bez ohľadu na výsledok ich duelu proti Dánsku mali isté 3. miesto, vyhrali vysoko 7:1.

Ak by však prehrali čo i len o gól (a šetrili sa na štvrťfinále), Dáni by mali rovnako 11 bodov ako my a zároveň prinajhoršom nulové skóre ako my. Mali by však viac strelených gólov a nás by tak odsunuli na 10. miesto a bez týchto 20 “extra” bodov by sme boli už v túto chvíľu za Nemeckom a našou jedinou nádejou na priamu olympijskú medailu by bola suspendácia Ruska.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený IIHF (@iihfhockey)

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Facebook