Stávkové kancelárie po MS zmenili kurzy na víťaza Zlatej lopty: Favorit je úplne jasný!

Takmer všetky významné príležitosti, ktoré hráčom mohli zaistiť Zlatú loptu za rok 2018, už sú za nami. Ligové súťaže, poháre, Liga majstrov a napokon i Majstrovstvá sveta boli najväčším pomyselným pódiom, na ktorom sa futbalisti mohli ukázať.

Svet už 9 rokov nepoznal iného víťaza Zlatej lopty, než Cristiana Ronalda a Lionela Messiho. Obaja hráči majú vo svojej zbierke 5 týchto prestížnych individuálnych ocenení a fanúšikovia s napätím očakávajú, kto pôjde opäť do vedenia. Lionel Messi v tomto roku získal Zlatú kopačku, ligový titul a španielsky kráľovský pohár Copa del Rey. Ronaldo zasa dotiahol Real Madrid k zlatému hattricku v Lige majstrov a stal sa jej najlepším strelcom.

Obidvaja futbalisti to ale so svojimi národnými tímami na Majstrovstvách sveta v Rusku ďaleko nedotiahli. Vo všeobecnosti však o čosi lepšie vyšli portugalskému strelcovi, ktorý si na svoje konto pripísal 4 presné zásahy, t.j. o tri viac ako Messi. Pre “fiasko” oboch hráčov na reprezentačnej pôde sa tak začalo hovoriť o mužovi, ktorý by mohol dvom odvekým rivalom Zlatú loptu vyfúknuť. A tým mužom nie je nikto iný, ako už bývalý spoluhráč Cristiana Ronalda z Realu Madrid Luka Modrić.

Chorvátsky kapitán sa právom stal najlepším hráčom svetového šampionátu. Počet trofejí má rovnaký ako Ronaldo, avšak s reprezentáciou v tomto roku dosiahol neporovnateľne viac. Stávkové spoločnosti tak po turnaji opäť prispôsobili kurzy zodpovedajúce výkonom hráčov a na prekvapenie, Lionel Messi podľa najväčšej britskej stávkovej spoločnosti Odds Checker nie je ani v TOP 3! Jasným favoritom stále zostáva hviezdny CR7, prenasledovaný dvojicou najlepších hráčov MS Modrić-Mbappé. Zavážiť môžu ešte výkony v zostávajúcej časti roka.

Kurzová ponuka na víťaza Zlatej lopty

Zdroj|Foto: Sportbible.com, Twitter