Steven Gerrard prezradil, ktorých dvoch hráčov nenávidel: Sú to dve legendy United!

Dejiny anglickej ligy najvýraznejšie ovplyvnili dve mužstvá – Manchester United a Liverpool. Hoci v novodobej histórii od vzniku Premier League v roku 1992 Liverpool titul nikdy nezískal, na svojom konte má 18 anglických titulov.

United, najmä vďaka fantastickému obdobiu pod Sirom Alexom Fergusonom, ich získal dokopy 20. Medzi dvomi najúspešnejšími anglickými klubmi tak logicky panuje obrovská rivalita. Tú si uvedomujú aj samotní hráči a výnimkou nebol ani Steven Gerrard. Legendárny Stevie G za Liverpool nastúpil na 701 zápasov, z ktorých niekoľko bolo práve proti Manchestru United.

V rozhovore pre Manchester Evening News sa Gerrard zdôveril s niečím, čo takmer nikto netušil. Prezradil totiž, že dvoch futbalistov “Červených diablov” ešte ako hráč doslova nenávidel: “Keď ste v tuneli zoradený oproti Riovi Ferdinandovi a Garymu Nevillovi, chcete spraviť všetko, čo je vo vašich silách, aby ste ich porazili. Je tam nenávisť, presne takto to je. Keď sa stretnete v národnom mužstve, predstierate, že ich máte radi. Avšak vaša kariéra skončí, ich kariéra skončí a vaše priateľstvo začne byť skutočné,” povedal na adresu bývalých spoluhráčov z reprezentácie Gerrard.

Steven Gerrard a Garry Neville v tuneli ako kapitáni svojich mužstiev

Časom však horúce hlavy vychladli a z rivalov sa stali kamaráti: “K Riovi ako hráčovi neprechovávam nič iné, len rešpekt. Celý svoj život hral za top klub, taktiež je dobrý kamarát,” prezradil na Ferdinanda, ktorý v drese Manchestru strávil 12 rokov, následne jednu sezónu odohral v Queens Park Rangers a ukončil svoju bohatú kariéru.

Rio Ferdinand v drese Manchestru United

Zdroj: Manchestereveningnews.co.uk | Foto: Twitter