Strelil 334 gólov: Dnes je na predaj za zlomok svojej ceny!

Len málo súčasných futbalistov sa môže pýšiť tým, že behom svojej kariéry nastrieľal cez 300 súťažných gólov. Teraz ho vedenie talianskeho giganta predáva za pätinu čiastky, ktorú pred štyrmi rokmi za jeho služby zaplatil.

Reč je o 32-ročnom argentínskom útočníkovi Gonzalovi Higuaínovi. Ten opustil svoju vlasť v roku 2007 ako 19-ročný, keď ho získal Real Madrid. S veľmi dobrou bilanciou (121 gólov v 264 zápasoch) sa následne sťahoval do Talianska, kde ho získal Neapol. Tam prežil dve dobré sezóny, zatiaľ čo tretia bola priam fantastická (v Serie A 36 gólov v 35 dueloch).

Po nej ho získal Juventus, ktorý za jeho služby zaplatil 90 miliónov eur a tým sa stal Higuaín najdrahší futbalista v histórii súťaže. Na životnú sezónu už následne nedokázal nadviazať a skúsil aj nevydarené hosťovania v dresoch AC Milána a Chelsea.  

Aktuálny ročník trávi opäť v Juventuse, no nepatrí medzi kľúčové postavy. Stále častejšie sa skloňuje jeho odchod, poprípade dokonca návrat do rodnej Argentíny. Turínsky gigant mu podľa talianskych médií nastavil prestupovú čiastku na 18 miliónov eur, čo je presná pätina jeho ceny z roku 2016. Kto zaňho zaplatí tieto peniaze a stane sa jeho novým (či staronovým) zamestnávateľom? Mimochodom kontrakt mu končí v júni 2021.

Na reprezentačnej úrovni odohral 75 duelov a strelil 31 gólov, vrátane piatich zo svetových šampionátov, pričom dvakrát v kariére sa tešil v argentínskom drese z hattricku.

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter