Strhnú sa boje? Toto sú TOP hráči, ktorým čoskoro vyprší kontrakt!

Nielen Lionel Messi, Sergio Ramos či David Alaba patria medzi hviezdne mená svetového futbalu, ktorým končí v júni 2021 kontrakt u ich súčasného zamestnávateľa. Pozrime sa spoločne na tých “najhodnotnejších” hráčov, ktorých sa to týka.

Na čele rebríčka je podľa očakávaní barcelonská legenda Lionel Messi, autor viac než 600 súťažných gólov v jej drese. Jeho cena sa má napriek pokročilému veku pohybovať podľa Transfermarkt na úrovni 100 miliónov eur. K 1. júlu bude avšak voľný, ak sám nepodpíše predĺženie súčasného kontraktu. To sa zdá na základe posledných udalostí avšak stále menej pravdepodobné.

Okrem neho sú medzi najcennejšími a zároveň najzvučnejšími hráčmi s blížiacim sa koncom ich kontraktu napríklad aj jeho dlhoroční spoluhráči z reprezentácie Sergio Aguero a Ángel di María.Druhú priečku obsadzuje rakúsky univerzál s neistou budúcnosťou obliekajúci dres Bayernu Mníchov David Alaba, ktorý má 28 rokov, no už deväť titulov z Bundesligy, dva z Ligy Majstrov, s klubom získal aj plno ďalších trofejí a napríklad je aj 6-násobným hráčom roka v Rakúsku.

TOP3 uzatvára 21-ročný Gianluigi Donnarumma, ktorý už nastúpil za AC Miláno do (na svoj vek neskutočných) 212 stretnutí. Mohol by prekonať mnohé talianske či milánske rekordy, no otázkou ostáva, či predĺži kontrakt alebo zamieri do iného veľkoklubu.

Zaujímavými akvizíciami “zadarmo” by mohli byť pre mnohé kluby napríklad aj Memphis Depay, ktorého cesta do Barcelony sa podobne ako v prípade mladíka Erica Garciu komplikuje. Veľkou senzáciou by mohol byť aj koniec Sergia Ramosa v Reale Madrid, kde pôsobí už pätnásť rokov. Práve on uzatvára TOP20, do ktorej sa vinou pokročilých vekov nedostali napríklad Gianluigi Buffon či Zlatan Ibrahimović. U nich však nie je prekvapením, že podpisujú pravidelne len jednoročné zmluvy.

Vo všetkých spomenutých prípadoch bude nepochybne veľmi dôležité aj to, aká bude finančná situácia ich súčasných zamestnávateľov v porovnaní s tými možnými novými, keďže mnohé celky hlásia nevídané problémy, ktoré vznikli stratou príjmov zo vstupného či odlivom niektorých sponzorov.

TOP 20 najhodnotnejších hráčov podľa Transfermarkt, ktorým v júni 2021 vyprší kontrakt

1. Lionel Messi (Cena: €100m)
2. David Alaba (Cena: €65m)
3. Gianluigi Donnarumma (Cena: €60m)
4. Memphis Depay (Cena: €46m)
5. Sergio Aguero (Cena: €42m)
6. Georginio Wijnaldum (Cena: €40m)
7. Angel Di Maria (Cena: €32m)
8. Florian Thauvin (Cena: €32m)
9. Hakan Calhanoglu (Cena: €30m)
10. Arkadiusz Milik (Cena: €27m)
11. Riqui Puig (Cena: €25m)
12. Julian Draxler (Cena: €24m)
13. Marten de Roon (Cena: €23m)
14. Henrikh Mkhitaryan (Cena: €20m)
15. Moussa Marega (Cena: €20m)
16. Eric Garcia (Cena: €20m)
17. Nikola Maksimovic (Cena: €18m)
18. Otavio (Cena: €18m)
19. Juan Bernat (Cena: €16m)
20. Sergio Ramos (Cena: €14m)

>>> POZRITE AJ NA REBRÍČEK TOP15 HRÁČOV, KTORÍ SÚ VOĽNÍ V TEJTO CHVÍLI <<<

Zdroj: Givemesport.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter