Súboj velikánov: Vyberte najlepšieho brankára 21. storočia?

Slávny francúzsky magazín France Football nedávno zverejnil rebríček TOP10 najlepších brankárov futbalovej histórie, s ktorým sa mnohí len ťažko dokázali stotožniť. Dôvodom bol prostý, viacerých z nich mladší ľudia ani len nezažili a na tých súčasných príliš miesta neostalo.

V tomto storočí anketu o najlepšieho brankára roka podľa futbalovej federácie historikov a štatistikov (IFFHS) najviac krát ovládli Iker Casillas a Gianluigi Buffon (po 5), ktorých nasleduje Manuel Neuer (4) a Oliver Kahn (2). Z víťazstva sa ale radoval aj rekordér v počte vychytaných núl vrámci Premier League a 12-násobný futbalista roku v Česku Petr Čech, súčasný brankár Realu Madrid Thibaut Courtois či Alisson Becker.

Dlhé roky však skvelé výkony podávajú aj ďalší brankári, ktorých by bola škoda opomenúť. My sme sa rozhodli tentokrát do ankety zaradiť dvanásť brankárov, z ktorých môžete vybrať toho, kto bol podľa vás v období rokov 2001-2020 ten najlepší. Tak komu dáte svoj hlas? Samozrejme nezabudnite anketu rozšíriť aj medzi ďalších fanúšikov futbalu či do fanklubov, nech sú výsledky čo najobjektívnejšie.

Foto: Twitter