SUPER náhrada za Ramosa? Zidane si vyhliadol hviezdu za TOP cenu!

0
2

Dá sa však vôbec nahradiť takáto persóna v Reale Madrid? Sergio Ramos je len jeden. Skala defenzívy a pravý líder tímu, ktorý v minulej sezóne doviedol Real na La Ligový vrchol. Ani on však nie je nesmrteľný a vek sa mu počíta tak, ako nám – bežným smrteľníkom. 

Povedali by ste však pri pohľade na neho, že má 34 rokov? Na ihrisku to absolútne nie je vidieť, no časom to iste príde. A tak má vedenie Realu do budúcna náročnú úlohu. Nájsť vhodnú náhradu do obrany namiesto Sergia Ramosa. S výberom mal teraz pomôcť aj tréner Los Blancos, Zinedine Zidane. Ten má vyhliadnutého konkrétneho hráča.

Je ním len 21-ročný stopér RB Lipska, Dayot Upamecano. Ten na seba upozornil nedávno, perfektným výkonom proti Atléticu Madrid, no to nebol ani zďaleka jeho jediný vydarený zápas v sezóne. Aj preto sa o ňom šušká ako o možno budúcom najlepšom obrancovi sveta. Zmluvu v Lipsku má až do roku 2023, pričom jeho trhová hodnota má výšku 45 miliónov eur. V podobnej výške je aj jeho výstupná klauzula, ktorá nadobudne platnosť už o rok v lete.

dayot upamecano

Tak kvalitný obranca za túto super cenu? Florentino Péréz by nemal dlho otáľať s rozhodovaním, pretože po Upamecanovi pokukujú aj iné kluby, predovšetkým z Premier League. Na svoj mladý vek je však 1,86-metrový obranca kvalitným stopérom, ktorému však istotne prospeje ešte jedna sezóna v Bundeslige, kde sa môže zdokonaliť a ešte viac na sebe popracovať. Niet pochýb, že v lete 2021 sa bude z Nemecka sťahovať preč. Bol by podľa vás adekvátnou náhradou za Sergia Ramosa?

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: Twitter