SUPERCHYBA VEDENIA: KEĎ MAL 18 ROKOV, ZNÁMY KLUB HO ODMIETOL, LEBO … !

Prestupové obdobie je častokrát veľmi rušné a náročné. Mnoho klubov musí zháňať nových hráčov. Súčasťou tohto procesu je ale aj odmietanie svojich doterajších zverencov či prípadných posíl. Jeden klub môže ľutovať, že svojho času odmietol súčasnú superstar Realu Madrid a držiteľa Ballon d´Or!

Chorvátsky záložník Luka Modrič začínal s kariérou v drese materského Dinama Záhreb, z ktorého v roku 2008 odišiel do angického Tottenhamu za 21 miliónov eur. V Londýne strávil štyri roky a následne v lete 2012 zamieril do Realu Madrid. Ten dal za neho 30 miliónov eur a tomuto klubu je verný dodnes. Dodnes je navzdory vysokému veku považovaný za jedného z najlepších záložníkov sveta.

V jeho kariére však mohlo byť všetko inak, pretože ako 18-ročný mal odísť do francúzskej Ligue 1. Zaujímal sa o neho vtedy klub FC Sochaux-Montbéliard, ktorý medzičasom v súčasnoti hráva druhú francúzsku ligu. Dinamo si však za Modriča pýtalo 5 miliónov eur a to sa klubu zdalo príliš veľa.

„Mecha Bazdarevic bol asistentom trénera v Sochaux, keď mal Modrič 18 rokov, a chcel priviesť chorvátskeho stredopoliara do Francúzska. Bazdarevič sa išiel pozerať na Modriča, keď bol v Diname Záhreb, ale za stredopoliara chceli 5 miliónov eur. Bol zaujímavý, ale už príliš starý na to, aby ho priviedol do našej akadémie. Mal schopnosť eliminovať svojho súpera kontrolou lopty, svojou plynulosťou, vlastne všetkým. Tá cena ale bola privysoká,” citoval vyjadrenia vedenia Sochaux portál Goal.com.

Otázkou je, kde by hrával dnes a ako by na tom bolo Sochaux. To sa ale nedozvieme.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Luka Modric (@lukamodric10)

Zdroj: Goal.com | Foto: Instagram