Superleto na Stamford Bridge? Štyri posily za takmer 300 miliónov!?

Po tom, ako urobila v sezóne 2016/17 Chelsea nový bodový rekord Premier League a neumožnila Tottenhamu dosiahnuť historický úspech, a síce triumf v Premier League, sa začala nadvláda Citizens a znovuzrodenie Liverpoolu. Ak chce Chelsea reálne pomýšľať na veľké úspechy, jedinou možnosťou pre jej vedenie je zainvestovať do posíl a obmeniť prestarnutý káder.

A presne o to sa zrejme Abramović pokúsi. Všeobecne sa očakáva koniec Pedra, Girouda, Williana a nevylučujú sa ani iné odchody. Naopak, klub už v zime dojednal príchod talentovaného Hakima Ziyecha z Ajaxu a teraz má byť na dosah zisku Tima Wernera, ofenzívnej hviezdy Lipska i celej Bundesligy.

To však nemusí byť všetko, keďže veľmi reálne sa hovorí o možnosti získania jedného z najlepších krajných bekov súčasnej Premier League, a síce 23-ročného ľavého zadáka Leicestru, ktorý má nemalý podiel na ceste “Líšok” do Ligy Majstrov.

timo werner lipsko

To by však nemuselo byť všetko a denník Marca priniesol šokujúcu správu o záujme The Blues o možno najzvučnejšie futbalové meno súčasnosti – Cristiana Ronalda. Ten má už 35 rokov a pred dvomi rokmi sa stal suverénne najdrahším tridsiatnikom futbalovej histórie. Nič to však nemení na tom, že neustále je nesmierne ambiciózny a udržiava sa vo fantastickej kondícii. Chelsea podľa spomínaného zdroja uvažuje napriek koronavírovej kríze zaplatiť za Portugalčana až 120 miliónov, pričom okolo neho boli zaznamenané rôzne špekulácie.

Keď to pripočítame k približne 100 miliónov za duo Ziyech a Werner, sme už na viac než dvesto miliónoch a Chillwella taktiež nebude ľahké získať. Ako by však mohla zostava Chelsea vyzerať na jeseň, ak by sa napokon možno až 300-miliónový balíček skutočne stal realitou?

Zdroj: Givemesport.com, Marca.com | Foto: Twitter, Chosen11.com