SUVERÉN Z KYSÚC: SMER III. LIGA, KDE S NIM NIKTO NEBUDE CHCIEŤ HRAŤ!

0
3

Reorganizácia slovenských futbalových súťaží pred sezónou 2022-23 priniesla v niektorých pripadoch aj isté paradoxy. Niektoré tímy napríklad nechceli hrať III. ligu a radšej akceptovali presun do IV. líg, len aby nemuseli tak ďaleko cestovať na zápasy, obzvlášť v dobe, keď cena palív a energií nekonečne stúpala.

Zatiaľ, čo niektoré Majstrovstvá regiónu, ako znie názov štyroch súťaží na štvrtom stupni futbalovej hierarchie, sú absolútne otvorené, v skupine Stred o víťazovi takmer nikto nepochyboval už po jesennej časti. S bilanciou 12-1-0 a so skóre 46:9 vstupoval s náskokom ôsmych bodov ŠK Javorník Makov. Ten zvládol v prvom jarom kole aj kysucké derby v Čadci, kde vyhral 1:0.

Klub z obce, ktorá hraničí s Českom, si tak zrejme vybojuje postup do III. ligy. Otázkou ale je, či bude zaradený na západ alebo východ. Síce víťaz časti “Stred” by mal ísť na východ, predstava, že by jeho hráči, a naopak ich súperi k nim, mohli cestovať kľudne cez 300 kilometrov, nie je práve lákavá.

Otázkou taktiež bude, ako sa v prípade možnosti postupu zachová vedenie samotného klubu. V Majstrovstvách regiónu Stred hrá okrem Čadce aj s Kysuckým Novým Mestom, Krásnom nad Kysucou, Bešeňovou či Liptovskou Štiavnicou. V prípade postupu do III. ligy by ale na lokálne derby mohlo klub takmer zabudnúť.

Zdroj: Futbalnet | Foto: asd