Švédky opäť ovládli šampionát: TOTO ale mnohí možno netušia!

Švédske florbalistky opäť ovládli šampionát a po ôsmy krát v rade získali titul, hoci vo finále to bolo tentokrát veľmi tesné, keďže rozhodlo až predĺženie. Pre fanúšikov tohto stále viac obľúbeného športu to nie je veľká novinka, pre tých, ktorí tento šport až tak pravidelne nesledujú, možno bude.

Súčasný florbal mnohí prirovnávajú k ľadovému hokeju spred druhej svetovej vojny. Dôvod je prostý. Prakticky vždy dopadnú šampionáty hrané raz za dva roky rovnako a je tu otázka, kedy sa to konečne zmení. Tak u mužov, ako práve aj u žien.

Napríklad u žien teda už po ôsmy krát v rade slávia titul Švédky, z toho šesťkrát vo finále zdolali Fínky, ktoré vo zvyšných dvoch prípadoch skončili bronzové. Tie dve striebra získali pre zmenu Švajčiarky, ktoré okrem toho šesťkrát hrali o 3. miesto (a päťkrát úspešne). Pre úplnosť, sú tu ešte Češky, ktoré od roku 2009 sedemkrát v rade postúpili do semifinále, raz získali bronz, inak končia štvrté.

Ďalšie pozície si prerozdeľujú Lotyšky, Nórky, Nemky, Dánky a čerstvý vietor prinášajú naše slovenské reprezentantky, ktoré trikrát v rade hrali o 5. miesto. Avšak, priepasť medzi TOP4 a zvyškom je výrazná, pričom pred turnajom by sa dalo kľudne staviť si na presné poradie Švédsko, Fínsko, Švajčiarsko, Česko, a bolo by veľmi pravdepodobné, že by ste vyhrali.

Tentokrát tri zo štyroch štvrťfinálových duelov skončili dvojciferným rozdielom, čo nedáva veľkú nádej na nejakú blížiacu sa zmenu. Alebo sa mýlime? To je zároveň zrejme aj dôvod, prečo sa tohto športu asi tak ľahko nedočkáme na olympiáde.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený IFF Floorball (@iff_floorball)


Zdroj: Wikipedia, Športovýmagazín.sk | Foto: Instagram/IFF floorball