Svet sa zbláznil: Nechcený Mata sa všetkým môže vysmiať!

32-ročný španielsky stredopoliar Juan Mata je síce odchovancov Realu Madrid, no za jeho A-tím si nikdy nezahral a veľkú kariéru naštartoval v konkurenčnej Valencii. Už od leta 2011 je avšak jeho meno spojené s anglickým futbalom.

Majster sveta z roku 2010 a európsky šampión z roku 2012 sa môže taktiež pochváliť aj triumfom v Lige Majstrov a Európskej lige v drese Chelsea, druhú európsku súťaž vyhral aj ako hráč Manchestru United. No v tomto klube postupne začína byť nadbytočný, veď jeho pozície zastáva napríklad Bruno Fernandes,

Pre Manchester United, ktorý je zvyknutý “rozhadzovať peniaze”,  je v súčasnosti teda samotný skúsený stredopoliar skôr príťažou. Lepšie povedané, jeho poriadne vysoký ročný plat pohybujúci sa údajne na úrovni 8-9 miliónov eur. Takmer by sa dala dať ruka do ohňa za to, že Mata pôjde postupom času s platom dolu. No opak zrejme bude pravdou. Podľa jeho otca a agenta v jednej osobe má ponuku od nemenovaného klubu zo Saudskej Arábie, kde mu majú ponúkať až 15 miliónov dolárov na sezónu (čo je v prepočte asi 13 miliónov eur). S týmto platom by predčil aj drvivú väčšinu oveľa väčších hviezd.

Ďalšie podrobnosti, ako aj možnosť uvoľnenia hráča sa vraj môžeme dozvedieť čoskoro, no zatiaľ Matov otec odmietol zdeliť viac informácií, ako má byť nevyhnutné.

Zdroj: Express.co.uk | Foto: Twitter