SÝKORA POZNÁ SVOJU BUDÚCNOSŤ: KEDY ZAŽIJE DEBUT V ZÁMORÍ?

Slovenský útočník Adam Sýkora má za sebou hosťovanie v Nitre, kde ho nechal New York Rangers odohrať podraftovú sezónu. Nitra ale tentokrát vypadla už vo štvrťfinále a zdalo sa, že tým preňho klubová sezóna skončila.

Všetko je ale inak. Ako sám povedal, v závere sezóny boli za ním zástupcovia Rangers a rozprávali sa s ním o jeho zdratovnom stave či pocitoch po sezóne. Prišla ponuka na presun do zámoria, ktorú s nadšním 18-ročný mladík prijal.

„Bavili sme sa o tejto alternatíve prakticky vždy, keď to v Nitre už vyzeralo na koniec sezóny, teda aj pred záverečným duelom základnej časti s Liptovským Mikulášom, ale tiež pred sériou s Popradom. Realitou sa to teda stalo až teraz po vyradení Košicami. Po play off sa ma pýtali, že ako sa cítim, ako som na tom zdravotne, či nemám nejaké veľké boľačky. Keď prišla tému na predĺženie si sezóny, neváhal som,” poznamenal záujem zo zámoria.

„Som rád, že si môžem predĺžiť sezónu, ale tiež to beriem ako šancu vidieť veci a pripraviť sa na ďalší ročník. Budem s novými chalanmi, v novom prostredí, takže lákadiel je viac. Odlietam tam v utorok poobede z Viedne. Viem, že bojujú o play off, takže určite to bude náročné. Beriem to však ako novú skúsenosť a príležitosť, za ktorú som vďačný,” hovoril Sýkora.

Ten by mal zažiť svoj zámorský debut na klziskách v AHL v drese farmárskeho Hartfordu. Cez víkend hrá Hartford dva zápasy a v niektorom z nich s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme debutovať Sýkoru v AHL. Bude to preňho skvelá skúsenosť, a to bez ohľadu na to, či stihne i bodovať alebo nie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Markíza Šport (@tvmarkiza.sport)

Zdroj: TV Noviny | Foto: I