Tajomný hráč PSG: Každé leto je na odchode, teraz nastal veľký ŠOK!

Nabitý káder plný drahých hráčov, no ten najhlavnejší cieľ a túžbu stále nemajú splnenú. Paríž St. Germain je klub dopovaný miliónmi katarských šejkov a tak v populárnom meste hrajú skutočne drahé hviezdy futbalového sveta. Ligu Majstrov však stále vyhrať nedokázali.

Kedy sa to zmení je perfektnou otázkou. Tá však momentálne vedenie PSG netrápi, pretože na programe dňa sú iné veci. Ide o predlžovanie končiacich sa zmlúv jednotlivých hráčov. Jedným z nich je aj Julian Draxler. Meno tento futbalista vo svete má, no od svojho prestupu z Wolfsburgu nedokázal úplne naplno rozviť svoj potenciál. Nečudo, že od svojho 36-miliónovho príchodu je prakticky v každom prestupovom období spájaný s odchodom z hlavného mesta Francúzska.

Arsenal, Leeds, Tottenham, Hertha a mnohé ďalšie kluby boli zainteresované do boja o nemeckého záložníka. Lenže on sa vyjadroval za každým jasne: “V Paríži sa mi páči. Chcem tu s určitosťou zostať.” A tak hrá 27-ročný Nemec stále v Ligue 1. Lenže 30. júna 2021 mu končí zmluva. Čo na to vedenie klubu? “Uvidíme, čo sa stane. Myslím si, že by sme si ho mali nechať. Mal niekoľko príležitostí na odchod, ale pre klub je dôležitý,” vyjadril sa trochu prekvapivo športový riaditeľ Leonardo.

Poďme sa teda pozrieť na Draxlerove štatistiky v každej sezóne, ktorú odohral za PSG. V úvodnej pol sezóne 2016/17 odohral dohromady 25 zápasov. Skóroval v nich 10 gólov a trikrát asistoval. O rok neskôr hral až v 47 dueloch a jeho vizitka bola len 5 gólov a 10 asistencií. V ročníku 2018/19 odohral o duel menej ako v tej predošlej. Strelil rovnaký počet gólov a zaznamenal o 2 asistencie viac. “Covidová” sezóna 2019/20 umožnila Draxlerovi naskočiť do 22 duelov, nedal ani gól, no aspoň 7-krát asistoval.

V tejto sezóne znova nemá Nemec opäť nijaké dych berúce čísla. Celkovo 16 zápasov, 3 góly a 2 asistencie sú vcelku prekvapivým dôvodom na predĺženie zmluvy. Alebo len PSG nechce prísť zadarmo o svoju 36-miliónovú investíciu z roku 2017? Ktovie. 27-ročný stredopoliar má aktuálne trhovú hodnotu len 20 miliónov eur. Mauricio Pochettino by ho mohol prinavrátiť do jeho najlepších čias, ktoré zaznamenal v drese Schalke.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter