Tajomstvo úspechu Cristiana Ronalda odhalené: Za všetko vďačí tomuto rituálu!

Zatiaľ čo mnohí hráči vo veku 33 rokov myslia na koniec kariéry alebo trávia futbalovú jeseň vo svojich “treťoligových” materských kluboch, Cristiano Ronaldo stále hrá na tej najvyššej úrovni a strieľa jeden gól za druhým.

Portugalský superstrelec aj napriek pokročilému futbalovému veku naďalej láme rekordy a zdá sa, akoby ani nestarol. Ešte v tejto sezóne dokonca môže prekonať vlastný rekord v počte strelených gólov v jednej sezóne Ligy majstrov. V ročníku 2013/14 ich vsietil 17 a v aktuálnej sezóne ich má zatiaľ 15, pričom má pred sebou ešte minimálne dva zápasy.

Za všetky úspechy vďačí najmä tvrdej drine a neuveriteľnej fyzickej kondícii. Čo konkrétne však Ronaldo robí preto, aby sa udržal permanentne v top forme? Prestížny britský denník Daily Mail zistil, že za všetkým stojí sled úkonov, ktorý sa pre kanoniera stal už akýmsi rituálom či skôr životným štýlom. Hráč Realu Madrid ho totiž praktizuje už celé roky. Drvivá väčšina futbalistov si po zápase vyloží nohy a úplne vypne, to ale nie je prípad rodáka z Madeiry. Cristiano Ronaldo totiž po zápasoch pláva v bazéne.

Po bazéne nasleduje vodná terapia, ktorá spočíva v striedaní horúceho a ľadového kúpeľa pre lepšiu regeneráciu svalov. Následne svalom dopraje masáž vodnými tryskami a regeneračný proces zakončí pobytom v kryokomore s teplotou pohybujúcou sa okolo -130 °C.

To však nie je ani zďaleka všetko. Ronaldo pravidelne posilňuje a vždy zostáva trénovať navyše. Svojmu telu v priebehu dňa dopraje dostatočné množstvo tekutín a stravuje sa podľa špeciálnej diéty. Všetko jedlo je pripravované s nízkym obsahom tukov a sacharidov. Taktiež je verejne známe, že 33-ročný Portugalec nepije žiaden alkohol. Určite teda nebudeme ďaleko od pravdy, ak povieme, že tento hráč je stelesnením profesionalizmu.

Za všetko hovorí svedectvo Paula Clementa, bývalého asistenta Carla Ancelottiho v Reale Madrid. Podľa jeho slov Cristiano Ronaldo povýšil starostlivosť o fyzické zdravie na úplne novú úroveň a dokazuje to aj príhoda z roku 2013, kedy Real vycestoval na zápas Ligy majstrov do Istanbulu. Po jednoznačnom víťazstve 6:1 nad Galatasarayom futbalisti “Los Blancos” prileteli do Madridu o tretej hodine ráno. Všetci hráči následne nasadli do svojich áut a rozpŕchli sa domov. Cristiano Ronaldo však zostal v tréningovom centre a doprial si svoj typický ľadový kúpeľ.

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Twitter, YouTube.com