Tak predsa!? Škriniar na ceste do Anglicka ako súčasť výmeny?

25-ročný slovenský futbalista roka Milan Škriniar strávil predošlé tri sezóny v drese milánskeho Interu, ktorý stále môže ovládnuť Európsku ligu, kde mu v semifinále stojí v ceste Šachtar Doneck. Tak či onak, v nasledujúcej sezóne si Milánčania určite zahrajú Ligu Majstrov. Možno však bez Škriniara.

Žilinský odchovanec je už totižto aj podľa prestížneho webu Transfermarketweb.com na odchode z Interu Miláno, pričom sa potvrdil záujem Tottenhamu o jeho služby. José Mourinho totižto musí zháňať náhradu za 33-ročnú belgickú legendu Jana Vertonghena. Ten po ôsmych sezónach opustil klub ako voľný hráč.

Škriniar, ktorého prestupová čiastka mala byť podľa mnohých aj nad úrovňou 50 miliónov eur však napokon nemusí mať žiadnu “oficiálnu” cenu. Totižto Tottenham má zvažovať jeho výmenu so skvelým francúzskym stredopoliarom Tanguyom Ndombélém. Ten posilnil Spurs len v lete 2019 za rekordných 65 miliónov eur. Po solídnom úvode sezóny ale prišli zranenia a následne vypadol zo zostavy. Klub navyše posilnil Hojbjerg.

Mourinho má tak do stredovej formácie až neprimerane veľa hráčov, medzi ktorých patria popri Hojbjergovi nielen Alli, Sissoko, Winks či Lo Celso, ale aj Gedson Fernandes, Skipp a teoreticky aj defenzívny univerzál Dier. Škriniar zatiaľ nastúpil za Inter do 128 duelov a strelil štyri góly, predtým pôsobil aj v Sampdorii, Žiline a krátko hosťoval v Zlatých Moravciach.

tanguy ndombele
Ndombélé strávil v Tottenhame jedinú sezónu

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter